مطالب یکتا و کاربردی
موضوعات
قیمت گوجه فرنگی | تورم | قیمت سبزیجات
Malavika Kaur Makol & Adrija Chatterjee | بلومبرگ آخرین به روز رسانی در 2 ژوئن 2022 ساعت 11:46 IST
https://mybs.in/2awDVCf

در هند رو به افزایش است و سیاستمداران را مورد توجه قرار می دهد زیرا سبزیجات سابقه غیرعادی در سرنگونی دولت ها در این کشور دارند.
گوجه فرنگی، سیب زمینی و پیاز تثلیث مقدس آشپزی هندی را تشکیل می دهند، جایی که اغلب با ادویه جات ترشی جات مخلوط می شوند تا پایه کاری مانند تیکا ماسالا مرغ را تشکیل دهند. براساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط وزارت غذا، متوسط قیمت خرده‌فروشی گوجه‌فرنگی در هند نسبت به ماه گذشته ۷۰ درصد و نسبت به سال قبل ۱۶۸ درصد افزایش یافته و به ۵۳.۷۵ روپیه در هر کیلوگرم رسیده است.
هزینه های همه چیز از روغن پخت و پز گرفته تا آرد گندم در هند افزایش یافته است، را در آوریل به بالاترین حد در 8 سال اخیر رسانده و بودجه خانوارها را تحت فشار قرار داده است. دولت با محدود کردن صادرات گندم و شکر خشم جهانی را به خطر انداخته است و بانک مرکزی پس از افزایش شگفت‌انگیز در ماه مه، به دنبال افزایش دیگری در این ماه است. یکی از اعضای کمیته تعیین نرخ بانک مرکزی گفته است که قیمت مواد غذایی بیش از حد انتظار مقامات پولی افزایش یافته است.
افزایش قیمت مواد غذایی، از جمله گوجه فرنگی، ممکن است تأثیر سیاسی نیز داشته باشد، زیرا حزب حاکم بهاراتیا جاناتا قرار است در پایان سال در ایالت گجرات، نخست وزیر نارندرا مودی، با رای دهندگان روبرو شود، کمپینی که لحن دوباره او را مشخص خواهد کرد. – انتخابات برای سومین بار در سال 2024.
در طول مبارزات انتخاباتی مودی در سال 2018، او گفت که کشاورزان اولویت اصلی او هستند و توضیح داد که «TOP» به معنای «گوجه‌فرنگی، پیاز و سیب‌زمینی» است.
پرم بایس، 36 ساله، یک فروشنده سبزیجات در بمبئی، گفت: در حال حاضر کمبود گوجه فرنگی وجود دارد. بایس که اکنون گوجه‌فرنگی را به قیمت 80 روپیه در هر کیلوگرم می‌فروشد، گفت که ذخایر حاصل از برداشت قدیمی در حال کاهش است و محصول جدید تنها تا سه ماه دیگر به دست خواهد آمد.
قیمت انبه نیز در برخی مناطق پس از کاهش تولید هوای گرم غیرعادی در حال افزایش است. قیمت انواع محبوب هیمساگار در کلکته، پایتخت بنگال غربی، از 50 روپیه در سال گذشته دو برابر شده است. به گفته کمال دی، رئیس انجمن فروشندگان بنگال غربی، تولید انبه در این ایالت حدود 40 درصد کاهش یافته است که بخشی از آن به دلیل موج گرما در هفته های گذشته بوده است.
هند در ماه های مارس و آوریل یک موج گرما بی سابقه را تحمل کرد و دما در برخی نقاط به 50 درجه سانتیگراد (122 درجه فارنهایت) رسید. گرمای شدید به تولید گندم هند آسیب رساند و مقامات را بر آن داشت تا صادراتی را که جهان برای کاهش کمبودهای ناشی از جنگ در اوکراین روی آن حساب کرده بود، محدود کنند. هند همچنین صادرات شکر را برای محافظت از عرضه خود محدود کرده است.
سوشما سوند، 38 ساله، یک مددکار خانگی در بمبئی، گفت: "من مجبورم قیمت های بالاتری بپردازم زیرا نمی توانم فقط یک کودک را برای تغذیه انتخاب کنم." و افزود که هزینه های همه چیز افزایش یافته است. من دو فرزند دارم و هر دو مال من هستند.
بیزنس استاندارد همواره تلاش زیادی کرده است تا اطلاعات و نظرات به روز را در مورد تحولاتی که مورد علاقه شما بوده و پیامدهای سیاسی و اقتصادی گسترده تری برای کشور و جهان دارد ارائه دهد. تشویق و بازخورد مداوم شما در مورد چگونگی بهبود پیشنهادات ما تنها عزم و تعهد ما را نسبت به این آرمان ها قوی تر کرده است. حتی در این زمان‌های دشوار ناشی از کووید-19، ما همچنان متعهد هستیم که شما را با اخبار موثق، دیدگاه‌های معتبر و نظرات دقیق در مورد موضوعات موضوعی مرتبط مطلع و به‌روز نگه داریم.
اما ما یک درخواست داریم.
در حالی که با تأثیر اقتصادی همه‌گیری مبارزه می‌کنیم، به حمایت شما بیشتر نیاز داریم تا بتوانیم به ارائه محتوای باکیفیت‌تر به شما ادامه دهیم. مدل اشتراک ما با واکنش دلگرم کننده بسیاری از شما که در محتوای آنلاین ما مشترک شده اید، مواجه شده است. اشتراک بیشتر در محتوای آنلاین ما فقط می تواند به ما در دستیابی به اهداف ارائه محتوای بهتر و مرتبط تر به شما کمک کند. ما به روزنامه نگاری آزاد، منصفانه و معتبر اعتقاد داریم. حمایت شما از طریق اشتراک های بیشتر می تواند به ما کمک کند روزنامه نگاری را که به آن متعهد هستیم تمرین کنیم.
از روزنامه نگاری با کیفیت حمایت کنید و در Business Standard مشترک شوید .
ویرایشگر دیجیتال
داستان قبلی
داستان بعدی
حق چاپ © 2022 Business Standard Private Ltd. کلیه حقوق محفوظ است.
Business Standard
ارتقا به خدمات پرمیوم
Business Standard با خوشحالی شما را از راه اندازی "خدمات ممتاز استاندارد تجاری" مطلع می کند.
به عنوان یک مشترک ممتاز، دسترسی بدون محدودیت در سراسر دستگاه به طیف وسیعی از خدمات از جمله:
Business Standard
خدمات پرمیوم
با همکاری آرم فیس
مهمان عزیز
به خدمات ممتاز Business Standard که با حسن نیت FIS برای شما ارائه شده است خوش آمدید.
لطفاً برای کشف مزایای این برنامه از صفحه مدیریت اشتراک من دیدن کنید.
از خواندن لذت ببرید!
استاندارد کسب و کار تیم
source

شینگل
تولید محتوا
مطالب یکتا و کاربردی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط salamatsun

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.