به گزارش خبرنگار رکنا، سردار علی ولیپور گودرزی در خصوص دستگیری باند سارقان خانه ها به رکنا گفت: در بحث سرقت منازل تمامی افراد ساختمان باید هنگامی متوجه افراد مشکوک در ساختمان و اطراف ساختمان می شوند باید با پلیس 110 تماس بگیرند و پلیس را مطلع سازند تا پلیس هرچه سریعتر وارد عمل شده و با پیشگیری بتواند نسبت به کاهش سرقت اقدامات لازم را انجام بدهد.

رییس پلیس آگاهی تهران   خصوص بازه زمانی بازگرداندن اموال مسروقه به صاحبانشان گفت: به محض شناسایی اموال و صادر شدن دستور قضائی با صاحبان اموال هماهنگ کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن به افراد بازگردانده می شود.

 این باند دستگیر شده با شگرد شناسایی منازل بدون حضور ساکنین اقدام به زدن آیفون ساکنین واحد های دیگر کرده و از غفلت آنها استفاده و  بلافاصله وارد ساختمان می شدند و در کمترین زمان ممکن منزلی که ساکنان آن در خانه نبودند را سرقت می کردند به گفته سردار گودرزی این باند 4 نفره تاکنون اقدام به 40 فقره سرقت کرده اند.

ماده قانونی مجازات سارقان منزل

مطابق با ماده 656 قانون مجازات اسلامی ، افرادی که مرتکب سرقت از مکانی مانند منزل شخصی و … نمایند شامل به حبس از 6 ماه تا 3 سال و تا 74‌ضربه شلاق محکوم می‌شود.

source

توسط salamatsun