صاحب‌خبر –

به گزارش خبرگزاری مهر، دوره تربیت مدرس احکام برای طلاب مدارس علمیه شهرستان یزد در حال برگزاری است. این دوره با تدریس حجت‌الاسلام علیرضا محمدی‌نژاد از اساتید احکام و مدیر مؤسسه جامعه الاحکام قم برگزار می‌شود.

این دوره دارای ۱۲ ساعت آموزشی است که در ۴ روز در محل مدرسه علمیه عبدالرحیم خان واقع در بازار خان در خیابان قیام یزد برگزار می‌شود.

برخی سرفصل‌های آموزشی در این دوره شامل جایگاه احکام در اسلام و علوم اسلامی، روش‌ها و ضوابط احکام آموزی، مطالعه و یادسپاری قاعده‌مند، اصول مهم در بیان احکام و روش محاسبه خمس است.

همچنین این دوره دارای امتیازهای معنوی و مادی است که از جمله آن، اعطای مدرک معتبر به شرکت کنندگان و دعوت به همکاری افراد مستعد در مؤسسه جامعه الاحکام است .

محتوای این دوره به گونه‌ای است که موجب تغیر نگاه شرکت کننده و سبک زندگی با التزام عملی به احکام و شرایع دین است که با توجه به روایت (الایمان کله عمل) این پیام را در فرد به وجود می‌آورد که در تمام زندگی آنچه مهم و مؤثر در زندگی سعادتمندانه و فزاینده ایمان است، عمل به دستورات دین که همان آگاه شدن و عمل به احکام شریعت که در رساله‌های عملیه مراجع آمده است.

استاد محمدنژاد از اساتید برجسته احکام در کشور است که آثاری همچون رساله مصور هفت مرجع، رساله مصور رهبر معظم انقلاب، درسنامه فقه حوزه علمیه خواهران، احکام پوشش بانوان، احکام سفر عتبات عالیات و… را تألیف کرده است.

source

توسط salamatsun