نویسنده: زینب ایلگاز
صنعت فناوری شهرت منفی (اما دقیق) بودن یک باشگاه پسرانه همگن را پیدا کرده است. اما خوشبختانه، شرکت ها شروع به تلاش برای تقویت تنوع خود کرده اند.
نظرسنجی CEB در سال 2012 نشان داد که 77 درصد از مدیران از طرح‌های تنوع حمایت قوی احساس می‌کنند. اما هنوز راه درازی در پیش داریم، زیرا همان مطالعه نشان داد که فقط 40 درصد از کارمندان احساس می‌کنند که سازمان‌هایشان واقعاً متنوع و فراگیر هستند.
برای کمک به هدایت کارها در مسیر درست، گوگل یک برنامه Diversity Core ایجاد کرد و می‌گوید امسال 150 میلیون دلار را برای گسترش تنوع نیروی کار خود و بقیه صنعت اختصاص خواهد داد.
شرکت شما ممکن است صدها میلیون دلار برای خرج کردن در طرح‌های تنوع نداشته باشد، بنابراین در اینجا چهار گام آسان برای تبدیل شدن به مکانی که تنوع را می‌پذیرد و می‌پذیرد، انجام دهد:
1. مزایای واقعی تنوع را درک کنید
تنوع فقط یک مسئله اخلاقی نیست. چیزی بیشتر از پر کردن سهمیه ها و پیروی از ابتکارات اقدام مثبت وجود دارد. از نقطه نظر کسب و کار، تنوع به معنای ایجاد یک تیم پویا است که زمینه ها و فرهنگ های مختلف را در خود جای دهد. در حالت ایده آل، اعضای تیم شما باید کل پایگاه مشتری شما را نمایندگی کنند.
تحقیقات گسترده ای در مورد مزایای مربوط به کسب و کار از تنوع انجام شده است. یک مطالعه به طور خاص بر مزایای تنوع فکری متمرکز بود و نشان داد که کسب‌وکارهایی که از نظر قومی متفاوت هستند، از پاداش بهبود نوآوری، تصمیم‌گیری بهتر و استفاده مؤثرتر از نیروی کار خود بهره می‌برند. من همچنین استدلال می‌کنم که خلاقیت ایجاد می‌کند، منجر به رشد فروش می‌شود و حفظ کارکنان را بهبود می‌بخشد.
2. استخرهای استعدادهای جدید را شناسایی کنید
یک گام بزرگ به سمت نیروی کار متنوع تر، استراتژی استخدام خلاقانه تر است. فراتر از منابع استخدام سنتی مانند برنامه های دانشگاه مدیپولی و سازمان های صنعتی نگاه کنید و به دنبال استخرهای استعداد منحصر به فرد بیشتری باشید.
آیا تا به حال به استخدام جانبازان فکر کرده اید؟ کهنه سربازان بیشتر و بیشتری به سمت بازار کار ایالات متحده می روند. این نامزدها با اشتیاق و انضباط فوق‌العاده می‌آیند، و ملت ما در کل باید کار بسیار بهتری برای پذیرش آنها در نیروی کار انجام دهد.
3. تنوع فراتر از منابع انسانی را بگنجانید
ابتکارات تنوع شما باید فراتر از فرآیند استخدام باشد و بخش منابع انسانی شما نباید تنها افرادی باشند که آنها را اجرا می کنند. کل سازمان شما، از بالا به پایین، باید این طرز فکر فراگیر را توسعه دهد. اطمینان حاصل کنید که همه از مزایای واقعی تنوع آگاه هستند و راه هایی برای گنجاندن ابتکارات خود در تلاش های توسعه حرفه ای، آموزش رهبری و موارد دیگر بیابید.
سازمان‌هایی که رویکرد شرکتی به تنوع را ندارند، برای حفظ تنوعی که در حال حاضر دارند، زمان بسیار دشواری خواهند داشت.
4. تنوع را بخشی از هویت برند خود قرار دهید
تنها بیان اینکه شما یک سازمان متنوع هستید کافی نیست. اعمال بسیار بلندتر از کلمات صحبت می کنند. با استخدام کارکنانی با جنب و جوش از نژادها، جنسیت ها، ملیت ها و پیشینه های مختلف، به همه نشان دهید که سازمان شما از تفاوت ها استقبال می کند.
تا سال 2050، دیگر اکثریت واضح نژادی یا قومی در آمریکا وجود نخواهد داشت. و در 40 سال آینده، مهاجران و فرزندانشان 83 درصد از رشد نیروی کار کشور ما را تشکیل خواهند داد.
جمعیت عمومی در حال متنوع تر شدن است، پس چرا کسب و کار شما نباید این را منعکس کند؟
به عنوان یک زن مهاجر از ترکیه، این موضوع و گرایش به خانه نزدیک می شود. پذیرفتن تنوع نه تنها در سطح شخصی به نفع من است، بلکه برای کسب و کار من نیز معجزه کرده است. این چهار گام آسان را برای افزایش نوآوری، حفظ کارمندان و به طور کلی نتیجه نهایی شرکت خود بردارید.
زینب ایلگاز که اصالتاً اهل ترکیه بود، و همسرش با دو چمدان، عشق به یکدیگر و تمایل به کارآفرینی به آمریکا مهاجرت کردند. آنها Confirm BioSciences و TestCountry را در سن دیگو تأسیس کردند و ایلگاز به عنوان رئیس هر دو خدمت می کند. Confirm BioSciences فناوری‌های آزمایش سرویس‌محور را برای داروهای سوء مصرف و سلامت ارائه می‌کند.

شبکه EllevateEllevate جامعه ای متشکل از زنان حرفه ای است که متعهد به کمک به یکدیگر برای موفقیت هستند. ما از قدرت جامعه برای کمک به شما برای برداشتن گام بعدی در حرفه خود استفاده می کنیم.">

* استانداردهای تحریریه چاپ
* چاپ مجدد و مجوزها

توسط salamatsun