یک گروه بانفوذ مسلمان کانادایی کمک‌های نقدی به حزب حاکم لیبرال(PLC) را متوقف کرده است، زیرا جاستین ترودو، نخست وزیر این کشور در درخواست آتش‌بس در جنگ رژیم صهیونیستی و حماس ناکام مانده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از رادیو کانادا، در نامه‌ای رسمی که در ۲۷ نوامبر به رئیس حزب، «ساچیت مهرا» ارسال شد، این گروه، که دارای ۴۰۰ عضو است، اعلام کرد که بارها از جاستین ترودو خواسته است تا خواستار آتش بس (در غزه) شود، اما فایده‌ای نداشته است.

این سازمان خود را Network ۱۰۰-GTA (منطقه بزرگ تورنتو)، لندن، اتاوا، مونترال می‌نامد و می گوید که دارای ۴۰۰ عضو است. در این نامه آمده است: «به نظر می‌رسد ترودو علاقه‌ای به شنیدن واقعی، ارزش قائل شدن واقعی به حقوق بین‌الملل و توجه واقعی به کودکان غزه ندارد.

در این نامه آمده است: این ایده که این وضعیت تا دو سال دیگر فراموش خواهد شد، یک استراتژی بسیار خطرناک و نابخردانه برای حزب است. مقیاس تلفات انسانی بی‌سابقه است.

عضویت Laurier Club محدود به کسانی است که بیش از ۱۷۰۰ دلار کانادا (۱۲۵۰ دلار) به مهمانی اهدا کنند. این سازمان گفت از دسامبر ۲۰۱۴ صدها هزار دلار به لیبرال ها کمک کرده است. اما جریان پول را متوقف می‌کند زیرا ترودو تا به امروز از بیان کلمه آتش بس خودداری کرده است. تنها چیزی که او از ۷ اکتبر به اسرائیلی ها هشدار داد این بود که آنها را به استفاده از «حداکثر خویشتنداری» ترغیب کرد.

تصمیم شبکه ۱۰۰ در زمانی اتخاذ می‌شود که لیبرال ها، بر اساس نظرسنجی‌های عمومی، حمایت خود را از حزب محافظه کار در حال رشد، از دست داده‌اند.

این گروه که عمدتاً از متخصصان کانادایی مسلمان مانند وکلا و پزشکان تشکیل شده است، در دسامبر ۲۰۱۴ تشکیل شد و به جاستین ترودو کمک کرد تا اولین پیروزی انتخاباتی خود را در سال ۲۰۱۵ به دست آورد.

انتهای پیام

source

توسط