به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سترِیت تایمز، جانشین «عمران خان» نخست وزیر سابق پاکستان که در حال حاضر با اتهاماتی در زندان به سر می‌برد، امروز شنبه انتخاب شد.

بر اساس اعلام این رسانه، ماجرا از آنجا آغاز شد که کمیسیون انتخابات پاکستان پیشتر اخطار داده بود که حزب تحریک انصاف (TTP) باید انتخابات درون حزبی را برگزار کند؛ در غیراینصورت نمی‌تواند از نشان انتخاباتی برخوردار باشد.

امروز نیز انتخابات درون حزبی حزب تحریک انصاف پاکستان برگزار شد. در این انتخابات درون حزبی، عمران خان از ریاست حزبش کناره گیری کرده و «گوهر علی‌خان» (Gohar Ali Khan) به عنوان رئیس جدید این حزب انتخاب شد. وی یک حقوق دان و از شخصیت‌ های تأثیرگذار در حزب عمران‌ خان شناخته می‌ شود.

عمران خان از سال ۱۹۹۶ مؤسس و رئیس حزب تحریک انصاف بود.

طبق گزارش‌های منتشر شده این حزب اعلام کرده بود که تصمیم نخست وزیر پیشین پاکستان در خصوص کناره‌ گیری به دلیل موانع قانونی است.

نخست وزیر سابق پاکستان چهارشنبه پیش گفته است که وی یکی از وکلای خود را به عنوان نماینده موقت خود برای رقابت در پست ریاست حزب معرفی کرده است.

حزب تحریک انصاف در پاکستان نیز ویدئویی منتشر کرده و «گوهر خان» وکیل دادگستری را نشان می‌داد که نامزدی خود را اعلام می‌کرد.

نخست‌وزیر پیشین پاکستان که ۳ ماه پیش درخصوص پرونده افشای اسناد محرمانه دولتی به ۳ سال زندان محکوم شد، در حال حاضر در کنار شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه سابق پاکستان که هم‌حزبی عمران خان نیز است، در زندان آدیاله راولپندی حضور دارد.

ماه گذشته، رسانه‌های پاکستانی اعلام کردند دادگاهی در این کشور «عمران خان» نخست‌وزیر سابق و معاونش را در پرونده افشای اسرار رسمی مجرم شناخت.

source

توسط