به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در حاشیه همایش بین‌المللی “اشک مریم” در جمع خبرنگاران با تأکید بر لزوم فشار جامعه جهانی بر رژیم صهیونیستی به منظور اتمام فجایع و نسل‌کشی در منطقه غزه، گفت: مسلم است زمانی که فشار افکار عمومی بر رژیم صهیونیستی زیاد شود نمی‌تواند دست به هر جنایتی بزند. همان‌طور که حرکت‌هایی در سطح جهان اتفاق افتاد که مانع رسیدن رژیم صهیونیستی به اهداف شوم خود شد.

خزعلی با بیان اینکه تنها دستاورد جنایت‌ها در غزه، کشتار مردم مظلوم و به خصوص زنان و کودکان بود، ابراز تأسف کرد: این اتفاق، درد و اندوه بسیار بزرگی است اما این رژیم نتوانست به آن اهدافی که برای مهاجرت دادن و از بین بردن حماس و مقاومت بود، دست پیدا کند.

معاون رئیس جمهور به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر ضربه فنی شدن رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: نقش زنان در حماسه فلسطینی بسیار پررنگ و مؤثر بود. به طوری که اگر زنان مقاومت نبودند،  این پیروزی و رویداد بزرگ اتفاق نمی‌افتاد.

او به آزادی گروهی از اسرای فلسطینی اشاره کرد و گفت: نمونه این اتفاق را در آزادی زنانی که زندانی شده بودند مشاهده می‌کنید. با وجود اینکه آنها را تهدید کرده بودند و از آنها خواسته بودند جشن نگیرند و مصاحبه نکنند، هم پیروزی خود را با صدای بلند اعلام می‌کنند و هم نشان می‌دهند که مقاومت ادامه دارد. حتی آنها تأکید دارند که خسته نشده‌اند و ایستاده‌اند و همچنان به دنبال پس گرفتن سرزمین خود هستند.

 

 

خزعلی به اقدامات و برنامه‌های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در حمایت و اعلام همبستگی با زنان غزه اشاره کرد و اظهار داشت: اقدام‌هایی را در سطح بین‌الملل با نامه‌هایی که برای دستگاه‌های بین‌المللی فرستادیم انجام داده‌ایم و همچنین همبستگی خود را با گروه‌های مختلف در سطح بین‌الملل اعلام کردیم.

او ادامه داد: در تلاش هستیم که صدای مقاومت زنان را به همه کشورها به خصوص کشورهای اسلامی برسانیم. همچنین قصد داریم این ارتباط را با کشورهای اسلامی و مقاومت و خصوصاً زنان کشورهای حوزه مقاومت اعلام کنیم. البته موضع رسمی که دولت می‌گیرد از طریق وزارت امور خارجه است و ما در بخش زنان در سازمان همکاری‌های اسلامی حرکت بسیار خوبی را داشتیم و کشورهای زیادی این همدلی و همراهی را با ایران داشتند.

خزعلی از تداوم ارتباط با کشورها برای دفاع از مردم مظلوم غزه خبر داد و گفت: این نشست‌ها مقدمه‌ای برای ارتباطات بیشتر با این کشورها بوده و تلاش می‌کنیم جلسات مستمری را برای حمایت از مردم مظلوم غزه به خصوص زنان و کودکان این کشور برگزار کنیم.

انتهای پیام/

source

توسط