دو نفر از شرکت‌کنندگان در مسابقه «بازی مرکب: چالش» که بر اساس سریال تلویزیونی معروف «بازی مرکب» ساخته شده است، تهدید کردند به دلیل سرمازدگی و آسیب عصبی در طول ساخت این برنامه از کمپانی نتفلیکس و تهیه‌کنندگان این برنامه شکایت می‌کنند.

این اتهامات مربوط به تجربه بازیکنان در بازی افتتاحیه این مسابقه با عنوان «چراغ قرمز، چراغ سبز» است که در آن بازیکنان باید از توجه یک عروسک روباتیک دوری کنند.

این مسابقه در استودیو کاردینگتون، یک پایگاه سابق نیروی هوایی سلطنتی در بدفوردشایر و در طول یک سرمای شدید در بریتانیا فیلمبرداری شده است. در آن زمان، نتفلیکس تایید کرد که سه نفر از ۴۵۶ شرکت‌کننده در حین فیلمبرداری تحت درمان پزشکی قرار گرفتند، اما ادعاهای جراحت جدی صحت ندارد.

«دانیل اسلید»، مدیرعامل شرکت حقوقی «اکسپرس سولیسیتورز» در این زمینه گفت: «شرکت‌کنندگان فکر می‌کردند که در یک رویداد سرگرم‌کننده شرکت می‌کنند و آن‌هایی که مجروح شده‌اند انتظار نداشتند مانند آنها رنج بکشند. اکنون آنها پس از گذراندن مدتی که در موقعیت‌های استرس دردناک در دمای سرد گیر افتاده‌اند، دچار جراحات شده‌اند.»

این مسابقه که بازسازی سریال پرفروش کره‌ای «بازی مرکب» است شامل شرکت‌کنندگانی از سراسر جهان است که برای یک جایزه نقدی ۴.۵۶ میلیون دلاری (۳.۶۴ میلیون پوندی) رقابت می‌کنند، که بزرگ ترین جایزه در تاریخ مسابقه‌های تلویزیونی است.

سریال موفق «بازی مرکب» در ۲۸ روز نخست انتشار از سوی نتغلیکس در سال ۲۰۲۱ میلادی، ۱.۶۵ میلیارد ساعت تماشا داشت.

۲۲۰

source

توسط