در برخی مواقع نیاز نیست که برای حل مشکل گوشی یا لپ تاپ خود به شخص یا مرکز خاصی برای رفع آن مراجعه کنید.

تجربه من در طی چند سال نشان داده است در صورتی که مشکل نرم افزاری باشد با کمی جستجو صحیح و انجام مراحل به صورت قدم به قدم احتمال این‌که عیب مد نظر رفع گردد بسیار بالاست. در ادامه به بررسی چند نکته مهم برای رفع مشکلات کامپیوتر، لپ تاپ ویندوزی و.. یا گوشی اندروید و آیفون می‌پردازم.

اولین قدم برای حل مشکل چیست؟

جدا از این‌که گوشی یا کامپیوتر شما دچار مشکل شده است در اولین قدیم باید اطلاعات درستی به موتور جستجوگر بدهید تا بتواند نتایج مناسب شما را نشان دهد. به عنوان مثال اگر در ویندوز 11 با اروری مواجه شده‌اید حتما متن پیغام را به زبان انگلیسی در عبارت جستجو شده بیاورید و تا جای ممکن عبارت را کوتاه انتخاب کنید.

توضیح دقیق زمان پدید آمدن مشکل مثل “حل مشکل آی مسیج آیفون بعد از آپدیت” به شما کمک می‌کند تا منابعی که در اختیار شما  قرار می‌گیرند مناسب‌تر باشند. در برخی موارد بهتر است از عبارت‌هایی مثل جدید، سال، آموزش تصویری و… هم در عبارت جستجو خود استفاده کنید.

حل مشکل آیفون

بعد از مشاهده نتایج چگونه منبع مناسب‌تر را انتخاب کنم؟

موتورهای جستجو همیشه سعی در بهتر کردن نتایج جستجو بر اساس فاکتورهای زیاد دارند؛ اما آیا همیشه نتایج اول بهترین پاسخ را برای شما دارند؟ لزوما نه!

برای پیدا کردن روش حل مشکل خود بهتر است کمی عمیق‌تر عمل کنید و چندین منبع را چک کنید. سایت و منابعی که سال‌ها در زمینه حل مشکلات شما فعالیت می‌کنند مانند سایت انزل وب و… در برخی موارد ممکن است یک روش اضافه‌تر که ممکن است دقیقا همان روشی باشد که مشکل شما را حل کند در بر داشته باشند. همچنین پیشنهاد می‌کنیم حتما قسمت نظرات و تجربه کاربران را نیز بررسی کنید؛ چرا که سایر افرادی که مثل شما با این مشکل مواجه شده‌اند ممکن است با یک راه حل ساده شاید غیر معمول آن را رفع کرده باشند و همان جمله و متن نظر مشکل شما را نیز حل کند. پس قانون نانوشته در این زمینه چک کردن چندین مورد از نتایج نمایش داده شده در جستجو، چک کردن بخش ویدیو و بررسی نظرات درج شده در پست‌ها است.

رفع مشکل اینستاگرام

ناامید نشوید جواب در میان همین محتواها خواهد بود.

آیا همه روش‌های رفع مشکلات گوشی و کامپیوتر را می‌توانم خودم انجام دهم؟

این بستگی به شما دارد؛ اما اگر تجربه شما در کار با گوشی یا لپ تاپ در حد یک کاربر معمولی است و با معنا گزینه‌ها آشنایی دارید یا حداقل در منبع انتخاب شده به‌خوبی معنا و روش کارکرد آنها آورده شده است برای کارهایی مثل پاک کردن کش اندروید، استفاده از سیستم ریستور ویندوز، مشکل در نصب ویندوز، رفع مشکل ورود به اینستاگرام و… خودتان مشکل را با کمک آموزش‌ها احتمالا حل خواهید کرد در غیر این‌صورت نیاز به کمک خواهید داشت.

می‌توان از چت بات‌ها جواب حل مشکلم را بگیرم؟

جواب کوتاه بله است. (البته به نوع مشکل شما بستگی دارد)

اما به طور مثال اگر می‌خواهید مراحل رفع مشکل شما در زمینه حل مشکل بالا نیامدن ویندوز 10 یا ویندوز 11 به‌صورت دقیق‌تر همراه با تصاویر، توضیحات، نکات اضافه و نظرات سایر کاربرانی که همانند شما دچار مشکل شده‌اند باشد، بهتر است مشکل خود را جستجو کنید و جواب خود را سایت‌ها و فروم‌ها پیدا کنید. در حال حاضر جواب‌های چت بات با این‌که ممکن است در برخی موارد کامل باشد، اما همیشه جامع نیست. به علاوه این‌که تجربه نشان داده برای حل مشکل ویدیو، تصاویر و اسکرین شات‌ها در برخی موارد کمک به‌سزایی برای نحوه فهمیدن کاری که باید در آن مرحله انجام دهید و پیدا کردن تنظیمات و گزینه‌ها برای کاربران مبتدی (و حتی حرفه‌ای) ممکن است سخت باشد بسیار کمک کننده هستند.

اما اگر مشکل شما چندان پیچیده نباشد چت بات می‌تواند پاسخ سریع و مناسب را در اختیار شما قرار دهد.

چه زمانی بهتر است بیخیال جستجو شوم و به متخصص مراجعه کنم؟

در صورتی که مشکل شما سخت افزاری باشد اگر با چند راه اول رفع نشد و یا به مراحلی از رفع مشکل رسیدید که مثلا نیاز به باز کردن لپ تاپ یا گوشی باشد و مهارت و تجربه در آن دخیل است، بهتر است برای جلوگیری از بروز مشکل‌هایی نظیر باطل شدن گارانتی، عدم توانایی در اسمبل مجدد و… به یک فرد متخصص برای تعمیر یا کمک به خود مراجعه کنید.

جمع بندی

من شهریار مهاجر به‌عنوان شخصی که سال‌ها در زمینه رفع مشکل کامپیوتر و گوشی در سایت انزل وب فعالیت کرده و بازخورد کاربران را دیده‌ام پیشنهاد می‌کنم حتما قبل از تصمیم به پرداخت هزینه و مراجعه به متخصص برای حل مشکلات خود در دستگاه‌های دیجیتالی اول کمی دقیق جستجو کنید و روش‌های ساده یا کمی پیچیده را تست نمایید. در بسیاری از موارد مشکل حاد نیست و می‌توان با طی کردن چند مرحله از روی تصویر، ویدیو یا متن آن را رفع کرد. حل مشکل علاوه بر این‌که در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند ممکن است دانشی را به شما اضافه کند که بتوانید مشکلات دوستان و سایر افراد را در همین زمینه نیز رفع کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

تجربه شما در زمینه حل مشکلات لپ تاپ یا گوشی خود چه بوده است؟ آیا موفق شدید از طریق اینترنت و منابع موجود مشکل خود را رفع کنید؟ چه نکاتی برای انتخاب مرجع و طی کردن مراحل گفته شده را همیشه در نظر می‌گیرید؟ آنها را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

این مطلب توسط شرکت های ثالث به عنوان بیانیه مطبوعاتی یا رپورتاژ آگهی ارسال شده و گجت نیوز در قبال موارد مندرج در آن مسئولیتی ندارد.

source

توسط