مسئول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ با اشاره به صحبت چند وقت پیش خود که گفته بود لیگ مرداد به پایان می‌رسد، گفت که این حرف ناشی از اشتباه لفظی بوده است.

سهیل مهدی در مورد برنامه‌ریزی لیگ برتر فوتبال ایران و زمان پایان فصل، گفت: در یک برنامه بر اساس اشتباه لفظی، سوءتفاهم ایجاد شد و زمان پایان لیگ را به جای خرداد ماه، مرداد اعلام کردم. این اشتباه لفظی بود و باید بگویم زمان پایان لیگ، خرداد ماه خواهد بود.

وی درباره انتقادات به نحوه برنامه‌ریزی لیگ برتر، گفت: برای برنامه‌ریزی مسابقات، دو استراتژی در دنیا وجود دارد. اول اینکه فیفا دی بازیکنان در اختیار تیم ملی هستند و بقیه روزها مربوط به باشگاه‌ها است. برنامه دوم اینکه برای کمک به تیم ملی و تیم‌های پایه کشور، از مسابقات را متوقف و کمک کنیم. با توجه به اینکه قرار بود تیم امید به مسابقات آسیایی برود و نیاز بود همکاری لازم صورت بگیرد، بازی‌ها را متوقف کردیم. در 10- 15 سال اخیری که من یادم می‌آید شرایط اینطور بوده که روزهایی از لیگ به تیم ملی قرض بدهیم تا برنامه خود را به راحتی ادامه دهد. با این حال تأکید رئیس فدراسیون بر این است که دیگر وقفه‌ای در لیگ برتر نداشته باشیم.

مسئول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ در مورد عدم استقبال برخی استان‌ها از برگزاری مسابقات در زیر نور، عنوان کرد: خوشبختانه تعامل خوبی با ارکان نظارتی در زمینه برگزاری مسابقات وجود دارد و در زمینه ورود بانوان تماشاگر به ورزشگاه هم همکاری خوبی صورت گرفت. با اینکه ورزشگاه‌ها به صورت سنتی ساخته شده فضا را با همکاری شورای تأمین طوری پیش بردیم که خللی در نظم عمومی پیش نیاید. چون بعضی باشگاه‌ها و متولیان بودجه ندارند که ورزشگاه را درست کنند، بازی را به سمتی می‌برند که بازی زیر نور برگزار نشود اما به هر حال در ماه رمضان باید زیر نور بازی کنند.

مهدی درباره دلایل تعدد جابه‌جایی ساعت برگزاری بازی‌ها به صورت نیم ساعت یا نظایر آن، عنوان کرد: از ابتدای این فصل تلاش کردیم چنین اتفاقی نیفتد و جز یکی دو مورد در این فصل چنین اتفاقی تکرار نشده است. برای مثال اگر ساعت 20 بازی در شهرستان برگزار شود، تیم میهمان باید یک شب اضافه‌تر در هتل بماند یا اگر لغو پرواز صورت بگیرد بودجه باشگاه‌ها جوابگو نیست و ما باید تعامل کنیم. فرض کنید من فردا برنامه برگزاری بازی‌ها تا آخر فصل را اعلام کنم؛ اما بحث‌های مختلفی مانند پرواز اتفاق می‌افتد که ناچار می‌شویم به باشگاه‌ها کمک کنیم.

وی درباره تأخیر صدور کارت بازی گوستاو بلانکو و مجوز کار مهدی هاشمی‌نسب، تصریح کرد: این نفرات جزو اعضای جدید باشگاه استقلال بودند که باید قوانین مرتبط به قرارداد را انجام می‌دادند. هاشمی نسب قرارداد و مدارک خودش را به سازمان لیگ ارائه داد. بخش نقل و انتقالات سازمان لیگ در حال بررسی مستندات بود و با تعهدی که باشگاه استقلال داد روی نیمکت نشست. در یک بازی مدرک هاشمی نسب از سوی باشگاه صادر نشد ما هم مثل همه عزیزان در خدمت ایشان بودیم.

مسئول کمیته برگزاری مسابقات سازمان لیگ جواد نکونام درباره 2 مرتبه کاهش قرارداد جواد نکونام سرمربی استقلال برای رسیدن به سقف، اظهار داشت: چون عضو کارگروه سقف قراردادها نیستم نمی‌توانم در این باره نظری بدهم.

مهدی در مورد تعویق دیدار گل‌گهر سیرجان – سپاهان اصفهان در هفته ششم لیگ برتر فوتبال تصریح کرد: پس از بازی‌های تیم ملی در تورنمنت اردن، ملی‌پوشان سپاهان باید به تهران می‌رسیدند و بلافاصله برای دیدار خارج از خانه (مقابل آلمالیق ازبکستان) از کشور خارج می‌شدند. در چهار روز، زمانی برای برگزاری دیدار سپاهان و گل‌گهر وجود نداشت و این مسابقه به تعویق افتاد.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ با بیان اینکه مشابه همین اتفاق برای دیدار پرسپولیس – نساجی در هفته یازدهم لیگ برتر می‌افتد، گفت: ملی‌پوشان پرسپولیس پس از پایان دیدار ایران در مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا، برای دیدار خارج از خانه باید از کشور خارج شوند. هر دوی این دیدارها در روز 8 دی برگزار می‌شود و اینگونه نیست که بازی را فقط برای سپاهان کرده باشیم. برنامه دیدارهای همه نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا، در برنامه‌ریزی لیگ دیده شده است.

مهدی با اشاره به آرای شبانه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، پس از مصاحبه اعضای تیم‌ها علیه داوری خاطرنشان کرد: با دستور تاج، سامانه‌ای در نظر گرفته شده که ناظران، گزارش‌ها را پس از مسابقه به‌صورت آنلاین بارگذاری می‌کنند و اعضای کمیته انضباطی همان شب می‌توانند گزارش‌ها را ببینند.

source

توسط