همزمان با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط نیرو‌های مقاومت فلسطین منابع اسرائیلی خبر دادند که درخواست صدور مجوز حمل سلاح به ۱۰۰ هزار فقره رسیده است.

این در حالی است که پیش از این، صهیونیست‌ها سالانه کمتر از ۳۰ هزار درخواست برای صدور مجوز حمل سلاح داشته‌اند.

پیش از این نیز، به بهانه کاهش روند عملیات‌های شهادت‌طلبانه مبارزان فلسطینی، ایتامار بن غفیر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، روند صدور مجوز حمل سلاح را تسهیل کرده بود.

بر اساس آمار‌های منتشره از سوی مسئولان صهیونیستی، در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۳، ۱۲ هزار مجوز صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، افزایش ۲۸۰ درصدی داشته است.

به دنبال حملات موشکی جنبش حزب الله لبنان به شمال فلسطین اشغالی، صهیونیست‌ها از بیم تلفات، در حال تخلیه شهرک‌های مرزی هستند. منابع اسرائیلی خبر دادند که شهرک‌نشیان صهیونیست در حال تخلیه شهرک «کریات شمونا» هستند.

رئیس شهرک مرزی «مارگالیوت» نیز در واکنش به این مسئله گفت: حزب الله هر کاری که می‌خواهد با ما انجام می‌دهد. ما در حال تخلیه شهرک‌ها هستیم، ولی در طرف دیگر [مرز]، زندگی به صورت عادی در جریان است.

حزب الله بعد از ظهر امروز جمعه خبر داد که مواضع رژیم صهیونیستی را در مزارع شبعا و ارتفاعات «کفرشوبا» هدف قرار داده است. این جنبش گفت که در جریان این حملات، «الرمثة»، «زبدین»، «‏الرادار»، «رویسات القرن» و «رویسات العلم» را با موشک‌های هدایت شونده هدف قرار داده است.

منبع: فارس

source

توسط