به گزارش خبرگزاری تسنیم، مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت زهرا(س) در فاطمیه اول به روایت 75 روز با سخنرانی حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری و مرثیه‌خوانی مداحان سرشناس کشورمان به مدت 5 شب در هیأت بنی‌فاطمه(س) اصفهان برگزار می‌شود.

در این مراسم بناست، سعید حدادیان، مهدی رسولی، سجاد محمدی، صابر خراسانی، مهدی رعنایی، محمدحسین حدادیان، امین شادکام و محمد یزدخواستی مرثیه‌خوانی کنند.

در یکی از شب‌های این مراسم خالد قدومی نماینده جنبش حماس در ایران به سخنرانی می پردازد و در خصوص آخرین وضعیت جبهه فلسطین گزارشی به اهالی هیأت ارائه کند. مراسم آن شب نیز ویژه گرامیداشت شهدای غزه برگزار خواهد شد.

مراسم عزاداری هیأت بنی‌فاطمه (س) از اول تا پنجم آذرماه به مدت 5 شب از ساعت 19:30 در حسینیه این هیأت واقع در خیابان بن‌سینا اصفهان برپا می‌شود.

همچنین قافله عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) روز دوشنبه 6 آذر از ساعت 8:30 صبح از حسینیه بنی‌فاطمه(س) اصفهان به سمت مدرسه علمیه صدر بازار بزرگ اصفهان حرمت خواهد کرد.

این هیأت از هیأت‌ های قدیمی این شهر است که در کنار برگزاری مناسبت‌ های مذهبی، جلسات هفتگی (سه شنبه‌ها)، دعای ندبه، جلسات قرآن و فعالیت‌ های فرهنگی، تشکیل خیریه و… همت ویژه‌ ای نیز برای هدایت نسل جوان داشته و از آغاز نهضت حضرت امام خمینی (ره) در اوایل دهه چهل، همواره در حمایت از این رهبر الهی و اهداف و منویات ایشان قدم برداشته و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با دعوت از سخنرانان و خصوصاً در ایام محرم با تنظیم شعارهای سینه‌زنی همسو با آرمان‌های نهضت اسلامی طی طریق کند. پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران نیز ضمن حضور در صحنه‌ های مختلف همواره با حمایت از ولایت فقیه چه در عصر حضرت امام و چه در دوران زعامت حضرت امام خامنه‌ ای یکی از پیشتازان و علمداران در دفاع از اصول الهی انقلاب اسلامی بوده است به نحوی که تا کنون با قریب 210 شهید و صدها جانباز، ایثارگر و رزمنده به ویژه در دفاع مقدس به وظیفه خود عمل کرده است.

انتهای پیام/

source

توسط