دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
بی ام و میخواهد با خلق کابین گیاهی، آلایندگی ایجادشده در تولید سطوح چرمی سنتی را تا ۸۵ درصد کاهش دهد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
بی ام و امیدوار است تا با استفاده از مواد جدید و خلق کابین گیاهی، آلایندگی ایجادشده در تولید سطوح چرمی سنتی را تا ۸۵ درصد کاهش دهد. امکان انتخاب این متریال تازه مبتنی بر قطعات قابل بازیافت و مواد گیاهی از سال 2023 برای محصولات بی ام و و مینی وجود خواهد داشت.
چرم گاو با وجود لوکس و سرسخت بودن، آلودگی زیادی ایجاد می‌کند چون گاوها مقدار زیادی گاز متان تولید می‌کنند. بدتر از همه اینکه گاهی اوقات درخت‌ها در جنگل‌های بارانی قطع می‌شوند تا زمین برای زندگی گاوها فراهم شود.
بی ام و می‌گوید ۸۰ درصد از گازهای گلخانه‌ای تولیدشده در تهیه چرم برای محصولاتش از متان منتشرشده توسط گاوها ناشی می‌شود. این میزان در مقایسه با ۲۰ درصد آلودگی ایجاد شده در حین برنزه کردن و فرآوری چرم است. به همین دلیل بی ام و به دنبال حذف چرم گاو از کابین محصولات خودش و خلق کابین گیاهی است.
بی ام و به عنوان بخشی از تعهدش برای صفر کردن آلودگی تولیدی خودش تا سال ۲۰۵۰، جایگزین‌هایی برای چرم توسعه داده است که به اعتقاد این شرکت به زیبایی چرم هستند و حس خوبی به سرنشینان می‌دهند.
بی ام و سخت تلاش کرده است تا مطمئن شود این مواد آمادگی استفاده در خودروها را دارند. این خودروساز گفته که تست مقاومت آن‌ برای استفاده روی فرمان یکی از چالش‌برانگیزترین جنبه‌های آزمایش این ماده جدید بوده است.
بی ام و قصد دارد تا کابین محصولاتش را با نقاط تماس کاملاْ گیاهی ارائه دهد. اما هنوز هم برخی از قطعات با فرآورده‌های حیوانی ساخته خواهند شد. این مواد شامل ژلاتین مورد استفاده برای پوشش‌های محافظ، لانولین در رنگ‌ها، چربی حیوانی به عنوان افزودنی در برخی الاستومرها و موم زنبور عسل به عنوان افزودنی رنگ هستند. با این حال بی ام و می‌گوید این مواد کمتر از یک درصد کابین گیاهی را تشکیل می‌دهند.
علاوه بر این، بی ام و در تلاش است تا بازیافت مواد گیاهی سابق مانند کفپوش‌ها را آسان‌تر کند. با ساخت این مواد از یک ماده واحد (به جای مخلوط)، تجزیه و استفاده مجدد از آن‌ها آسان‌تر می‌شود و سالانه به اندازه ۲۳،۰۰۰ تن دی اکسید کربن و ۱،۶۰۰ تن زباله صرفه‌جویی می‌شود.
این خودروساز از سال ۲۰۲۳ آپشن کابین گیاهی را برای برخی از محصولات بی ام و و مینی ارائه خواهد کرد.  
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود
source

قیمت شینگل
موکت
پارکت

تکنولوژی خبری
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
علمی خبری
ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط salamatsun