رئیس شورای شهر تهران از بهم‌ریختگی معماری ایرانی – اسلامی که نشأت گرفته از دوران قبل از انقلاب است، گلایه کرد.
به گزارش ایسنا، مهدی چمران صبح امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با اشاره به روز جهانی مسجد اظهار کرد: مسجد جایگاه خاصی در اسلام و در معماری دارد و می‌بینید که مساجد محور یک منطقه، محله و حتی شهرها هستند.
وی با بیان این‌که متاسفانه قبل از انقلاب معماری ایرانی – اسلامی دچار تغییراتی شد و این بهم ریختگی بعد از انقلاب نیز ادامه داشت، گفت: متاسفانه برخی مساجد را می‌بینیم که اصول مسجدسازی در آن رعایت نشده است و معماری بهم‌ ریخته‌ای دارد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این‌که شورای شهر در راستای تکریم مساجد مصوباتی داشته، اظهار کرد: در حال حاضر کمیته‌های نما در مناطق تلاش می‌کنند که دوباره به سمت معماری ایرانی – اسلامی باز گردیم.
وی با بیان این‌که فردا روز صنایع دفاعی است، ادامه داد: صنایع دفاعی در سال‌های اخیر جهش بزرگی داشته است چرا که ما در طول دفاع مقدس نمی‌توانستیم بسیاری از وسائل مورد نیازمان را تهیه کنیم و معروف است که حتی سیم خاردار به ما نمی‌فروختند و ساختمان دفاعی ما در محل متروی میدان امام خمینی (ره) بود و به قورخانه معروف بود و صنایع دفاعی ما در حد ساختن جعبه چوبی برای فشنگ و ایجاد آشپزخانه‌های صحرایی بود اما حالا به جایگاهی رسیده‌ایم که موشک‌های دوربرد و نقطه‌زن ساخته و پهبادهایمان را صادر می‌کنیم.
چمران با بیان این‌که زمانی در تهران هواپیماهای عراقی بر فراز شهر پرواز می‌کردند و هرجا که دلشان می‌خواست را بمباران می‌کردند چرا که ما نمی‌توانستیم کاری کنیم و پدافندی نداشتیم، اظهار کرد: اما حالا پدافند ایران به مرحله‌ای رسیده که حتی پهبادهای آمریکایی را دنبال می‌کند و باید به روزی برسیم که کشورمان در زمینه صنایع دفاعی نمونه باشد. البته داشتن صنایع دفاعی به منظور جنگ آوری نیست بلکه افزایش توان دفاعی موجب بازدارندگی سایر کشورها برای حمله به کشور می‌شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
ما را دنبال کنید.
source

شینگل
تولید محتوا
گوگل ادوردز

ورزشی خبری
اقتصادی خبری
سرگرمی خبری
علمی خبری
Proudly powered by WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط salamatsun