ورزشگاه آزادی روز گذشته در حالی شاهد یکی از دیدارهای لیگ برتر با حضور تماشاگران بود که مقرر شده بود بلیت فروشی بر اساس تزریق دوز یادآور واکسن کرونا انجام شود.
به گزارش خبرنگار مهر، سرفه‌های یکی از تماشاگران به حدی شدت گرفته بود که تعدادی از تماشاگران صندلی خود را ترک کردند و به نقطه دیگری رفتند.
یکی می‌گفت کرونا دارد. دیگری می‌گفت، نه بابا چون بیش از اندازه تشویق کرده است، سرفه می‌کند و…، خلاصه اینکه نه او ماسک داشت و نه سایر تماشاگران.
هفته گذشته بود که معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت عنوان کرد اماکنی که بلیت فروشی دارند، می‌بایست به سامانه «ایران من» متصل شوند.
هدف از این اقدام، کنترل افرادی است که تا کنون می‌بایست دوز یادآور واکسن کرونا را زده باشند، اما نزده اند. در نتیجه امکان تهیه بلیت برای آنها میسر نمی‌شود. این در حالی است که در دیدار روز گذشته تیم‌های پرسپولیس تهران و فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادی، تهیه بلیت برای تماشاگران بدون توجه به ثبت تزریق دوز یادآور انجام شد.
این در حالی است که معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، از ورزشگاه آزادی به عنوان یکی از ورزشگاه‌هایی نام برده بود که به سامانه «ایران من» متصل است.
در همین حال، بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا، بلیت فروشی ورزشگاه‌ها با ۳۰ درصد ظرفیت انجام می‌شود که این مهم نیز نادیده گرفته شده بود.
محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، چندی پیش در گفتگو با خبرنگار مهر، عنوان داشته بود که بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، برای تهیه بلیت می‌بایست دوز یادآور واکسن کرونا تزریق شده باشد و فرد، علائم بیماری نداشته باشد.
اما، بلیت فروشی ورزشگاه آزادی در دیدار روز گذشته، بدون اعمال این مصوبه انجام شد.
در همین حال، تعداد تماشاگران روز گذشته این دیدار نیز فراتر از ظرفیت ۳۰ درصدی بود. به طوری که بیش از ۴۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی حضور داشتند.
فرهادی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال افزایش ظرفیت ورزشگاه‌ها وجود دارد یا خیر، گفت: قرار شد فدراسیون فوتبال یا وزارت ورزش، در این خصوص به رسمی به ستاد ملی کرونا درخواست کنند تا مورد بررسی قرار گیرد. اما، فعلاً بر اساس همان ۳۰ درصد ظرفیت، ورزشگاه‌ها اجازه بلیت فروشی دارند.
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که تعدادی از ورزشگاه‌ها به سامانه “ایران من” متصل هستند و سامانه من هم به سایت وزارت بهداشت وصل است، افزود: بلیت فروشی ورزشگاه‌ها از طریق سایت انجام می‌شود و از همین طریق امکان کنترل افرادی که دوز یادآور واکسن کرونا را تزریق نکرده اند، وجود دارد. به طوری که فرد با وارد کردن کد ملی برای خرید بلیت، مجاز بودن او بر اساس تزریق دوز یادآور امکان پذیر می‌شود.
فرهادی ادامه داد: دوز یادآور، یعنی ۶ ماه از آخرین تزریق واکسن کرونا گذشته باشد و شامل دوز دوم یا سوم نمی‌شود.
وی گفت: ورزشگاه آزادی، یکی از ورزشگاه‌هایی است که به سامانه ایران من متصل است و افراد برای تهیه بلیت دیدارهای فوتبال، باید حتماً دوز یادآور واکسن کرونا را تزریق کرده باشند.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، تعداد شهرهای قرمز کرونایی در این هفته دوباره افزایش یافت و ۳ رقمی شد. یعنی اینکه شرایط برای عبور از موج هفتم بیماری، قدری سخت‌تر شد.
شلوغی ورزشگاه در گیت های ورودی، سرفه‌های برخی از تماشاگران و…، نشان از عدم کنترل پروتکل‌های بهداشتی داشت. در همین حال، هیچ کدام از تماشاگران ماسک نزده بودند و همین موضوع می‌تواند، پاشنه آشیل اوج گیری دوباره بیماری در ماه پایانی فصل تابستان باشد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

source

توسط salamatsun