دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
مازراتی مدتی پیش از برنامه جامع خود برای تولید خودروهای کاملا الکتریکی رونمایی کرد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
مازراتی مدتی پیش از برنامه جامع خود برای تولید خودروهای کاملا الکتریکی رونمایی کرد. در این برنامه اشاره‌ای به سدان کوچک برند ایتالیایی یعنی مازراتی گیبلی نشد. اکنون مدیران شعبه‌های مختلف برند سه شاخ ایتالیایی به پایان عمر مازراتی گیبلی در سال 2024 میلادی اذعان کرده‌اند.
بنابر اطلاعاتی که مدیر شعبه استرالیا مازراتی در اختیار رسانه‌ها قرار داده است، سدان مازراتی در سال 2024 برای همیشه از چرخه تولید حذف خواهد شد. علاوه بر سدان میان قامت ایتالیایی، مازراتی کواتروپورته نیز از برنامه تولید شرکت خارج خواهد شد. مازراتی تصمیم دارد به جای این دو خودرو مدل‌های برقی کوچکتری را جایگزین کند.
بنابر اعلام مدیر شعبه مازراتی، دو مدل گیبلی و کواتروپورته در نهایت یکی خواهند شد. به جای سدان مازراتی، یک شاسی‌بلند برقی کوچک به نام کواتروپورته تولید می‌شود. کاهش فروش خودروهای بزرگ همچون مازراتی گیبلی موجب شده است تا تمایل شرکت برای تولید خودروهای بزرگ کاهش یابد.
نسل سوم مازراتی گیبلی از سال 2013 تاکنون به تولید می‌رسد و بنابراین جای تعجبی ندارد که شاهد توقف تولید این سدان در آینده نزدیک باشیم. با گسترش تولید کراس‌اوورها و شاسی‌بلندها، سدان بزرگ و کهنه مازراتی تحت فشار قرار گرفته است. پس از توقف تولید سدان مازراتی، ظرفیت خط تولید به مدل‌های جدیدتر همچون مازراتی لوانته و مازراتی گریکاله اختصاص خواهد یافت.
علاوه بر توقف تولید مازراتی گیبلی، استفاده از موتور V8 در خودروهای مازراتی نیز به پایان خواهد رسید. این پیشرانه 3.8 لیتری V8 توئین توربو توسط فراری توسعه داده شده است و در مدل‌های گیبلی، کواتروپورته و لوانته مورد استفاده قرار می‌گیرد. به جای این پیشرانه، موتور 3 لیتری V6 توئین توربو با نام Nettuno در مدل‌های آتی مازراتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این موتور کم‌حجم برای هفت سال آینده در مدل‌های مازراتی به کار گرفته خواهد شد. مازراتی از سال 2030 میلادی تنها خودروهای الکتریکی تولید خواهد کرد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
مطمئن باشید که هرگز از سمت ما ایمیل‌های مزاحم (اسپم) دریافت نخواهید کرد.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود
source

قیمت شینگل
موکت
پارکت

تکنولوژی خبری
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
ورزشی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
علمی خبری
ورزشی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط salamatsun