خبر خوان تخصصی بین الملل
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان می گوید به رغم تلاش های صورت گرفته، تاکنون تغییر مثبتی در روابط این کشور و ارمنستان صورت نگرفته است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی صباح، «الهام علی اف» روز دوشنبه در اظهاراتی عنوان کرد که ا ز زمان وقوع جنگ ۴۴ روزه بر سر منطقه قره باغ، که در سال ۲۰۲۰ رخ داد، تاکنون نتایج ملموسی در روابط باکو و ایروان صورت نگرفته است.
رئیس جمهور آذربایجان ادامه داد که اگرچه در شش ماهه نخست سال جاری با هدف عادی‌سازی روابط آذربایجان و ارمنستان گام‌های خاصی برداشته شد، با این حال متاسفانه هنوز نتایج ملموسی حاصل نشده است.
به گفته علی اف، با وجود گذشت یک سال و هشت ماه از جنگ میهنی میان دو کشور، متأسفانه ارمنستان هنوز به تعهداتی که متعهد به انجام آن بوده، عمل نکرده است.
علی اف در ادامه از اولین نشست کار گروه‌های مرزی به عنوان یک تحول مثبت یادکرد و گفت تشکیل این کارگروه‌ها تنها به لطف اقدامات جمهوری آذربایجان میسر شد.
رئیس جمهور آذربایجان بار دیگر با انتقاداز ایروان گفت که طرف ارمنی تمایل خاصی به این کار نداشت با این حال اولین جلسه برگزار شد. به گفته علی اف جلسه دوم در همین راستا برای ماه آینده برنامه ریزی شده است.
علی اف در ادامه از یک تحول مثبت دیگر سخن به میان آورد و تاکید کرد که ارمنستان به طور رسمی پنج اصل اساسی را، که اساس معاهده صلح را تشکیل می‌دهد، پذیرفته است و این موضوع با چندین کشور همسایه از جمله ترکیه، روسیه و ایران نیز مانند اتحادیه اروپا و ایالات متحده به بحث گذاشته شده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
source

تولید محتوا
سئو سایت

خبر خوان تخصصی بین الملل
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط salamatsun