در این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. حفظ سلامت دهان و دندان در کودکان از اهمیت بسزایی برخوردار است و در سلامت جسمانی آن ها تاثیر زیادی دارد لذا والدین به منظور جلوگیری از هر گونه مشکل دندانی برای فرزندانشان حتما بایستی همزمان با رویش دندان در کودک قبل از یک سالگی به دندانپزشکی مراجعه نمایند و از این طریق از بروز هر گونه مشکلی در این زمینه پیشگیری کنند که خوشبختانه امروزه دندانپزشکی کودکان یک شاخه تخصصی از دندانپزشکی محسوب می شود که تنها به سلامت بهداشت دهان و دندان کودکان می پردازد و از مهارت های لازم در این زمینه برخوردار است و می تواند تجربه خوب و بیاد ماندنی برای اولین مراجعه کودک به دندانپزشک باشد.

البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که اولین مراجعه کودک به مرکز دندانپزشکی باید در زمان اولین رویش دندان شیری او باشد که این امر موجب می شود تا والدین با شیوه نگهداری از دندان های شیری آشنا شده و از پوسیدگی آن ها پیشگیری کنند. در برخی از کودکان رویش دندان شیری با درد همراه است که در چنین شرایطی دندانپزشک کودک می تواند ضمن ارائه مشاوره های لازم با استفاده از ژل های مخصوص این روند را برای فرزندتان آسان تر کند.

محیط مناسب کودکان: اولین موردی که در انتخاب بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران باید به آن توجه کنید مطب دندانپزشکی است که همان طور که می دانید تجهیزاتی که برای کودکان استفاده می شود با بزرگسالان فرق دارد لذا محیط نیز بایستی با توجه به روحیات کودکان جذاب و دارای رنگ آمیزی های شاد باشد.

بیمار محور بودن دندانپزشک کودکان: یکی دیگر از ویژگی های بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران این است که ضمن در اولویت قرار دادن کودک نحوه برخورد صحیح با او را نیز بداند و از این طریق نه تنها اعتماد کودک را جلب می کند بلکه ترس و اضطراب در او را هم بین می برد.

تجربه و تخصص دندانپزشک کودکان: در زمان انتخاب دندانپزشک کودک حتما به این نکته توجه کنید که تخصص او دقیقا برای کودکان باشد که برای این کار می توانید به سوابق پزشکی او از طریق سایت نظام پزشکی مراجعه کنید.

بهداشتی بودن تجهیزات دندانپزشکی: توجه داشته باشید که محیط دندانپزشکی بایستی کاملا بهداشتی و استریل باشد زیرا در صورت عدم رعایت بهداشت در چنین محیطی سلامت کودک با خطر مواجه می شود لذا در اولین مراجعه حتما با دقت محیط و تجهیزات را مورد بررسی قرار دهید.

کلینیک دندانپزشکی شادی رمضانی مقدم ویژگی های متمایزی در بخش کودکان می باشد و این امر موجب شده تا بسیاری از والدین برای مراقبت های دندان کودکان خود این مرکز درمانی را انتخاب کنند، این کلینیک از بهترین متخصص دندانپزشک کودکان در کنار کادر حرفه ای و آموزش دیده برای ارائه خدمات خود بهره مند می باشد.

خدمات:

هر روز از ساعت 11تا7 پنج شنبه ها از 11تا 5

آدرس: رسالت بعد از چهار راه سرسبز پلاک 590کلنیک دندانپزشکی کریستال

شماره تماس:

77200998
09053703349

دکتر علی رشیدیان در سال 1371 تحصیلات خود را در رشته دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رساندند و در سال 1375 در رشته تخصصی دندانپزشکی کودکان و نوجوانان در همین دانشگاه ادامه تحصیل دادند. از سوابق ایشان می توان به 3 سال خدمت در دانشکده علوم پزشکی یزد و استادیار پژوهشی، آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و اکنون نیز در زمینه ارائه خدمات تخصصی دندانپزشکی به کودکان و نوجوانان در مطب خود فعالیت می کنند.

خدمات:

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، نرسیده به چهار راه پاسداران، پلاک 492، ساختمان پزشکان 370، طبقه دوم، واحد 8

شماره تماس: 02122589892 – 02122587074

دکتر طاهره معصوم مدرک تخصصی دندانپزشکی کودکان را از دانشگاه علوم پزشکی شیراز اخذ نمودند و اکنون نیز در کنار ارائه خدمات دندانپزشکی به کودکان به عنوان عضو هیلت علمی دانشکده علوم پزشکی همدان به تدریس مشغول می باشند. از سوابق ایشان می توان به دوره فلوشیپ فوق تخصصی دندانپزشکی بیمارستانی در دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی، ارائه خدمات در بیمارستان بعثت همدان، بیمارستان کودکان مفید تهران و بیمارستان گاندی اشاره کرد و به عنوان یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران شناخته شده می باشند.

خدمات:

آدرس: تهران، چهار راه پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز، بین اختیاریه و دیباجی، ساختمان 450 شرقی، مجتمع صدرا، طبقه 5 غربی، واحد 39

شماره تماس: 02122785752 – 02122785762

دکتر مریم ابهری یکی از بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران می باشد که در زمینه ترمیم و درمان دندان های شیری کودکان خدمات ارائه می دهد.

خدمات:

آدرس: تهران، فلکه اول تهرانپارس، ابتدای خیابان گلبرگ، پلاک 20، طبقه دوم، واحد 2

شماره تماس: 021767700731 – 02176700723

گروه دندانپزشکی سینا با بهره مندی از به روز ترین و جدیدترین تجهیزات و متدهای درمانی در کنار رعایت نکات بهداشتی به عنوان یکی از بهترین نهادهای ارائه خدمات دندانپزشکی کودکان شناخته می شود، این گروه دندانپزشکی از بهترین تیم دندانپزشکی تخصصی در تمامی زمینه ها بهره مند می باشد و در بخش کودکان توانسته است رضایت والدین را جهت پیشگیری و حفظ سلامت دندان کودکان جلب کند.

خدمات:

آدرس: تهران، خیابان دولت، بین اختیاریه و دیباجی، ساختمان پزشکان سینا، پلاک 12، طبقه 3، واحد 10

شماره تماس: 02122774070 – 02126651246

برخی از مهم ترین خدماتی که توسط بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران ارائه می شود به قرار ذیل است:

آموزش مسواک زدن و مراقبت از دندان ها به کودکان: در این مورد دندانپزشک به کودک نحوه صحیح مسواک زدن را آموزش می دهد همچنین به والدین توصیه می کند که حتما مسواک و خمیر دندان مناسب کودک را برای او تهیه کنند.

مراقبت های پیشگیرانه: دندانپزشک کودکان مراقبت هایی مانند استفاده از تمیز کننده ها و توصیه هایی در خصوص تغذیه و رژیم غذایی کودک، خمیردندان، ژل و دهان شویه های حاوی فلوراید و … را به والدین کودکان ارائه می دهد.

تشخیص حفره دندانی: پیدا شدن حفره های دندانی به این معنا است که دندان در معرض پوسیدگی قرار دارد که بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران این عارضه را به درستی تشخیص داده و با ارائه روش های درمانی از آن پیشگیری می کند.

کودکان از قبل از یک سالگی تا نوجوانی باید به صورت مرتب به دندانپزشک کودکان مراجعه کند و مراقبت ها و درمان های ذیل را از دندانپزشک خود دریافت کند:

کلام آخر

نوشته بهترین دندانپزشک کودکان در شرق تهران【سال1401 】❤️ + لیست 5 تایی اولین بار در پزشکا ❤️ | بهترین سایت پزشکی و زیبایی در ایران. پدیدار شد.

source

توسط salamatsun