بسیاری از صاحبان سایت ها و کسب و کارهای آنلاین، به اندازه ای که لازم است به برای وبلاگ ها اهمیت قائل نمی شوند و همین مسئله موجب می شود که در رقابت با دیگر وب سایت ها و کسب و کارهای آنلاین، عقب بیافتند. وبلاگ نویسی یکی از مسائلی است که در پیشرفت وب سایت شما و دیده شدن آن و جذب مشتریان بالقوه جدید می تواند نقش چشمگیری ایفا کند.

دلیل اهمیت وبلاگ ها

ما در این مقاله قصد داریم تا به اهمیت وبلاگ ها بپردازیم و دلایلی که نشان دهنده اهمیت وبلاگ ها است را به شما معرفی کنیم تا با اهمیت وبلاگ ها به خوبی آشنا شوید و وبلاگ های متنوع و جذابی را برای خود ایجاد کنید. در زیر لیستی از این دلایل را برای شما تهیه کرده ایم:

  • محتوا ایجاد می کنند.

اهمیت وبلاگ ها

یکی از دلایل اهمیت وبلاگ ها، تولید محتواست. همه ما می دانیم یکی از بهترین و اصولی ترین راه ها برای جذب مخاطب و به دست آوردن رتبه قابل قبول در صفحه نتایج موتور جستجو گوگل، ایجاد محتوا و مطالب با کیفیت و منحصر به فرد است. حال، وبلاگ ها یکی از بهترین محیط ها برای تولید محتوای با کیفیت و جذاب به شمار می آیند. در واقع، وبلاگ ها این امکان را در اختیار شما قرار می دهند که به طور منظم و با برنامه ریزی قبلی صفحات جدیدی را به وب سایت خود اضافه کنید. هر مقاله جدیدی که به وبلاگ خود اضافه می کنید، یک صفحه کاملا جدید قابل فهرست بندی برای موتورهای جستجو محسوب می شود تا آن را پیدا کنند و با کمک به سئو وب سایت شما امتیاز دهند.

در تولید محتوا در وبلاگ های خود باید به تعداد کلماتی که در هر محتوا قصد دارید بگنجانید، دقت کنید. معمولا هرچه تعداد کلماتی که در محتوای خود قرار می دهید بیشتر باشد، از نظر سئو امتیاز بیشتری به آن صفحه داده می شود. اما بسیاری از اوقات پیدا کردن مطلب مناسب برای بسیاری از موضوع ها کار دشوار و پیچیده ای است. اگر بخواهیم در زمینه تعداد کلمات یک مقاله توصیه ای بکنیم، باید بگوییم که اگر کلمات یک مقاله ۳۰۰ تا ۴۰۰ باشد، مقاله شما از نظر سئو ضربه ای به وب سایت شما وارد نخواهد کرد. اما اگر بتوانید محتواهایی با تعداد کلماتی بیشتر از ۱۰۰۰ کلمه ایجاد کنید، عالی می شود.

مزیت و اهمیت وبلاگ ها طولانی تر این است که کلمات جدید بیشتری برای فهرست بندی موتورهای جستجو ایجاد می کنند و همچنین به موتورهای جستجو کمک می کنند تا بدانند که صفحه ای که محتوا در آن ایجاد شده است، دقیقا درباره چه موضوعی است. یکی دیگر از موضوعاتی که در زمینه تولید محتوا در وبلاگ ها باید به آن دقت کنید این است که بهتر است مقاله وبلاگ شما بر روی یک موضوع خاص متمرکز شده باشد زیرا در این صورت به جای استفاده از طیف وسیع و گسترده ای از موضوعات یا کلمات کلیدی، تنها از عبارت ها و کلمات کلیدی در یک حوزه خاص استفاده می کنید و در همان زمینه نیز امتیاز خوبی از دید سئو به دست می آورید.

  • وبلاگ ها به شما اجازه می دهند کلمات کلیدی معرفی کنید.

اهمیت وبلاگ ها

یکی دیگر از دلایل اهمیت وبلاگ ها تاثیر وبلاگ بر سئو است که با کمک آن ها می توانید کلمات کلیدی seed جدیدی را معرفی کنید. همه ما می دانیم که کلمات کلیدی یکی از اصلی ترین و بنیادین ترین بخش های بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو به شمار می آیند. هنگامی که وبلاگ خود را ایجاد می کنید، این فرصت را دارید که کلمات کلیدی معرفی کنید که مخاطبان مناسب را جذب می کند و به بهینه سازی موتور جستجوی شما کمک می کند.

یکی از برنامه هایی که در زمینه معرفی کلمات کلیدی جدید می تواند به شما کمک کند، برنامه برنامه گوگل ادوردز Google’s AdWords Keyword Planner است. شما با استفاده از این برنامه می توانید میزان محبوبیت کلمات کلیدی مختلف و تعداد دفعات جستجوی آن ها را در هر ماه بررسی کنید و با کمک اطلاعاتی که به دست می آورید، کلمات کلیدی مناسبی که می توانند به سئو و رتبه وب سایت شما در صفحه نتایج موتور جستجو گوگل کمک کنند را پیدا کنید. در زمینه پیدا کردن کلمات کلیدی بهتر است که روی کلمات کلیدی طولانی تر تمرکز کنید. زیرا معمولا این عبارت ها رقابت کمتری دارند و ترافیک با کیفیت تر و ارگانیک تری را وارد وب سایت شما می کنند.

  • با استفاده از وبلاگ ها می توانید محتوای خود را به طور منظم به روز کنید.

با استفاده از وبلاگ ها می توانید محتوای خود را به طور منظم به روز کنید.

یکی از دلایل اهمیت وبلاگ هاگوگل و سایر موتورهای جستجو برای تازگی و به روز بودن محتواهایی که در صفحات وب سایت ها قرار می گیرند، اهمیت زیادی قائل هستند. در نتیجه، اگر قصد دارید که سئو وب سایت خود را بهبود بخشید و رتبه قابل قبولی در صفحه نتایج موتور جستجو گوگل یا همان SERP به دست آورید، بهتر است که برای به روز رسانی منظم محتواهای خود اهمیت زیادی قائل شوید به روز رسانی منظم از مهم ترین دلایل اهمیت وبلاگ ها است.

نوشته اهمیت وبلاگ ها اولین بار در بیزون. پدیدار شد.

source

توسط salamathyper