در این مقاله قصد داریم لیستی از بهترین جراح مجرای اشکی در تهران را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. یکی از اختلالات چشمی که ممکن است در کودکان و بزرگسالان بروز کند اشک ریزش است که می تواند به صورت مداوم باشد و یا این که تنها گاهی اوقات رخ دهد که در این عارضه یک یا هر دو چشم فرد به آن دچار می گردد،  چشم پزشکان علت رخ دادن این اختلال در چشم را تولید بیش از حد اشک و یا تخلیه ناکافی اشک می دانند که البته در برخی افراد به صورت مادرزادی وجود داشته و در برخی دیگر در اثر عفونت ایجاد می شود که معمولا چشم پزشک متخصص بهترین روش برای درمان  را جراحی مجرای اشکی توصیه می کند.

همان طور که پیشتر نیز گفتیم اشک ریزش به دو دلیل تنگ بودن مجاری اشکی و تولید بیش از اندازه اشک در چشم بیمار رخ می دهند که در ادامه به صورت جداگانه به بررسی هر کدام می پردازیم:

تنگ بودن مجاری اشکی

در این مورد ممکن است مجاری اشکی چشم بیمار به دلیل عفونت پوشانده شده باشد که البته در برخی افراد این عارضه مادرزادی است که این مورد معمولا در کودکان و نوزادان نمایان می شود. بهترین جراح مجرای اشکی در تهران برای درمان نوزادان جراحی را توصیه نمی کند زیرا بعد از گذشت یک ماه بهبود پیدا می کند ولیکن درمان در بزرگسالان ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.

تولید بیش از اندازه اشک

تحریک بیش از حد چشم موجب تولید اشک فراوان می شود به گونه ای که غدد اشکی که در بالای چشم قرار دارند قادر به نگهداری آن نبوده و اشک ریزش رخ می دهد. به عنوان مثال اشکی که در زمان پوست کندن پیاز از چشمانتان خارج می شود به این دلیل است که در معرض تحریک قرار گرفته لذا منجر به ریزش اشک می گردد و یا در مواردی نیز شی خارجی به صورت ناخواسته وارد چشم شده و یا چشمان خود را با دست کثیف می مالید که در هر دو صورت موجب عفونت و التهاب در چشم می شود و تولید اشک را زیاد می کند.

برخی از عوامل خارجی که موجب تولید اشک و در نهایت اشک ریزش می شوند به قرار ذیل است:

اقدامات اولیه که توسط بهترین جراح مجرای اشکی برای درمان اشک ریزش توصیه می شود

جراحی مجرای چشمی توسط بهترین جراح مجرای اشکی در تهران چگونه انجام می شود؟

زمانی که بیمار تمامی مراحل بالا را به صورت دقیق برای درمان اشک ریزش انجام داد اما بهبود پیدا نکرد بهترین جراح مجرای اشکی در تهران روش جراحی را تنها راه برای بهبودی و درمان می داند و آن را به بیمار توصیه می کند. این جراحی معمولا با بیهوشی عمومی انجام می شود ولکین در صورتی که بیمار رضایت داشته و هیچ بیماری و یا مشکل خاصی نداشته باشد می توان جراحی را به صورت بی حسی موضعی نیز انجام داد که در چنین موردی بیمار بعد از اتمام جراحی می تواند به فعالیت های روزمره خود بپردازد.

بهترین جراح مجرای اشکی در تهران بین مجاری اشک و بینی یک شکاف ایجاد کرده و از این طریق ریزش اشک را کنترل و آن را درمان می کند، سپس پزشک جراح برای این که از بروز این اختلال جلوگیری کند شکاف ایجاد شده را بخیه می زند. همچنین در برخی بیماران تشحیص داده می شود که برای جراحی مجاری اشکی باید از طریق بینی اقدام کنند که در چنین موردی این بیماران می بایست برای جراحی به دکتر متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنند.

دکتر رضا عرفانیان متولد سال 1350 از شهر مشهد می باشند که مقطع دکتری عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با موفقیت گذراندند و در سال 1375 تحصیلات تخصصی خود را در رشته چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه دادند و بعد از فارغ التحصیلی دوران طرح خدمت خود را در شهر زاهدان گذرانده و در 1389 موفق به اخذ مدرک فوق تخصص اکولوپلاستیک و استرابیسم، مجرای اشکی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شدند. ایشان از سال 1390 تاکنون به صورت حرفه ای در بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور در حال فعالیت و خدمت رسانی به بیماران می باشند و اکنون به عنوان یکی از بهترین جراح مجرای اشکی در تهران نیز شناخته می شوند.

خدمات:

آدرس: تهران، خیابان جردن، بالاتر از میرداماد، بن بست آناهیتا، پلاک 5، واحد 1

شماره تماس: 02186080031 – 02186080032

دکتر رضا پورمازار متولد شهر یزد می باشند که در سال 1375 در  رشته پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی پذیرفته شدند و در سال 1382 فارغ التحصیل شدند و پس از آن تخصص خود را در رشته چشم پزشکی ادامه دادند و اکنون کلینیک تخصصی چشم بینایی را به منظور خدمت رسانی به بیمارن مبتلا به مشکلات چشمی دایر کرده اند که به عنوان یکی از معتبرترین کلینیک های چشم پزشکی در تهران شناخته شده می باشند، چند مورد از سوابق شغلی ایشان شامل طرح معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران ١٣٨٣-١٣٨٦، مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی خاتم الانبیا دانشگاه علوم پزشکی مشهد ١٣٨٧-١٣٩١، طرح تخصصی جراحی چشم بیمارستان امام علی ١٣٩١-١٣٩٣، جراح و متخصص چشم تهران ١٣٩٣،   بیمارستان شهید فیاض بخش می شود.

خدمات:

آدرس: سعادت آباد، خیابان سرو غربی، خیابان بخشایش، انتهای کوچه هفدهم، جنب بیمارستان عرفان، پلاک 54، ساختمان عرفان، طبقه 4، واحد 403

شماره تماس: 02126760892 – 02126760439

دکتر محسن رحمتی کامل در سال 1349 در قائم شهر به دنیا آمدند و بعد از اتمام دوران دبیرستان در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شدند و به محض اتمام این مقطع تحصیلی بلافاصله برای تخصص در رشته چشم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تحصیلات خود را ادامه دادند و دوره فلوشیپ قرنیه و بیماری های خارج چشمی را نیز در همین دانشگاه گذراندند و بعد از اخذ مدرک به صورت حرفه ای فعالیت خود را در خدمت رسانی به بیمارانی که با مشکلات چشمی مواجه هستند شروع کردند.

خدمات:

آدرس: تهران، اتوبان همت (شرق)، اتوبان صیاد (شمال)، پاسداران، میدان هروی، برج هروی، طبقه چهارم، واحد 401

شماره تماس: 02122969341

دکتر محسن بهمنی کشکولی دارای مدرک فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم از دانشگاه انگلستان می باشند و اکنون به عنوان استاد و مسئول واحد جراحی های پلاسیتک و ترمیمی چشم در دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال فعالیت می باشند و معاون پژوهشی گروه چشم پزشکی دانشگاه ایران نیز هستند و مسئولیت تربیت رزیدنت های تخصصی چشم پزشکی و فلو فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم را نیز بر عهده دارند.

از دیگر سوابق کاری ایشان می توان به مواردی نظیر ایجاد دوره فوق تخصصی پلاستیک و ترمیمی چشم به عنوان یک رشته مستقل برای اولین بار در ایران،  جانشین دبیر کل انجمن چشم پزشکی خاور میانه و آفریقا در منطقه خاور میانه MEACO، داور علمی بیش از 30 ژورنال چشم پزشکی  و پلاستیک و ترمیمی چشم در آمریکا و اروپا،  عضو کمیته برگزار کننده کنگره جهانی چشم پزشکی WOC، عضو کمیته علمی کنگره های چشم پزشکی و پلاستیک چشم خاور میانه و آفریقا، عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی چشم اروپا ESOPRS، عضو هيات داوری جشنواره ملی تحقيقات پزشكی رازی اشاره کرد.

خدمات:

آدرس: تهران، خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی جنوبی، روبروی هتل تاج محل، ساختمان شماره 49 شیخ بهایی، پلاک 49، واحد 10

شماره تماس: 02188065620

دکتر فرزاد پاکدل به عنوان جراح پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت از سال 1389 در بیمارستان حضرت رسول فعالیت داشته و به بیماران زیادی در این مینه خدمت رسانی کرده اند ایشان همچنین در کلینیک مرکز شهر تهران نیز به صورت تمام وقت فعالیت می کنند و از سال 1391 در  بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال پیدا کردند و اکنون نیز به عنوان یکی از بهترین جراح مجرای اشکی در تهران شناخته شده می باشند. از دیگر سوابق ایشان می توان دوره جراحی اربیت و اکولوپلاستی با تمرکز بر بیماری های تیروئید چشم در مرکز ( Academisch Medical Center hospital (AMC آمستردام/ هلند سال 2010، دوره تکمیلی جراحی اکولوپلاستی و اربیت در دانشگاهUCLA ، دوره تکمیلی جراحی اکولوپلاستی و زیبایی در مرکز Eyeaethetica دانشگاه USC سال2012 را نام برد.

خدمات:

آدرس: تهران، میدان ونک، بلوار حقانی، بین گاندی شمالی و چهار راه جهان کودک، پلاک 67، طبقه 4، واحد 14

شماره تماس: 09103148504

دکتر ابوالفضل رحیمی یکی از بهترین جراح اشکی در تهران هستند که به عنوان جراح و متخصص چشم فعالیت می کنند و مدرک فوق تخصص فلوشیپ و جراحی پلاستیک ترمیمی چشم خود را از انگلستان اخذ کرده اند، ایشان در زمینه جراحی های زیبایی چشم و نواحی اطراف آن تخصص دارند و از طریق جراحی پلاستیک به درمان بیمارهای چشم و جراحی پلک، حدقه چشم و مجاری اشکی و اطراف چشم و صورت می پردازد.

خدمات:

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بین پل همت و میدان ونک، ساختمان 1266، جنب ساختمان خورشید، طبقه 4، واحد 13

شماره تماس: 02188775508 – 09302727818

دکتر شاهرخ میلان متولد تهران می باشند و دوران تحصیل در مدرسه را با بالاترین معدل به پایان رساند سپس با کسب رتبه سوم در کنکور موفق به قبولی در رشته پزشکی دانشگاه تهران شدند، ایشان توانسته در دوران تحصیل 12 جلد کتاب پزشکی را به فارسی ترجمه کرده و به چاپ برساند و در اختیار دانشجوبان پزشکی قرار دهد، دکتر شاهرخ میلان موفق شدند با کسب رتبه اول دوران دکترای پزشکی عمومی را به پایان برسانند و دانشگاه های مختلفی از آمریکا به ایشان پیشنهاد چندین بورسیه تحصیلی را ارائه دادند. دکتر شاهرخ میلان اولین ابداع کننده اصلاح دوربینی همراه با کاهش شگفت انگیز نمره عینک می باشند و از سوابق ایشان می توان به عضو آکادمی چشم پزشکان آمریکا، دارای بود تخصصی ناشنال، عضو هیات علمی دانشگاه اشاره کرد.

خدمات:

آدرس: تهران، پایین تر از میدان فلسطین، ساختمان پزشکان 157، واحد 15

شماره تماس: 02166412709

دکتر علیرضا نادری در سال 1365 تحصیلات خود را در رشته پزشکی عمومی آغاز کردند و در سال 1372 با کسب رتبه اول مدرک خود را اخذ نمودند و بلافاصله با کسب جایزه ویژه دانشجویان ممتاز توانستند در رشته تخصصی چشم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران و بیمارستان فارابی تحصیلات خود را ادامه دهند و ظرف مدت 4 سال نیز از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.

ایشان بعد از این به عضویت هیات علمی دانشگاه در آمدند سپس در رشته فوق تخصص پیوند قرنیه و سگمان قدامی و جراحی عیوب انکسار در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شدند و اکنون نیز ضمن انجام عمل های جراحی و خدمت به بیماران به عنوان عضو هیات علمی در دانشگاه نیز مشغول به تدریس می باشند. از سوابق دکتر علیرضا نادری می توان به  عضو انجمن چشم پزشکی ایران، عضو انجمن جراحان آب مروارید و عیوب انکسار اروپا ۲۰۰۴ تاکنون، عضو انجمن جراحان آب مروارید و عیوب انکساری آمریکا ۲۰۱۰ تا کنون، عضو انجمن فوق تخصصی قرنیه ایران اشاره کرد.

خدمات:

آدرس: تهران، میدان ونک، ابتدای اتوبان حقانی، نرسیده به گاندی جنوبی، حد فاصل بین بانک آینده و کشاورزی، ساختمان فوق تخصصی پزشکان 72 ونک، واحد 101

شماره تماس: 02188677792

دکتر علی محمودی دارای مدرک جراح و متخصص چشم می باشند و در زمینه جراحی زیبایی پلک و جوانسازی صورت نیز فعالیت دارند، ایشان در درمان و جراحی عارضه های چشمی نظیر انسداد مجاری اشکی سابقه دارند و به عنوان یکی از بهترین جراح مجرای اشکی در تهران نیز شناخته شده می باشند.

خدمات:

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، روبروی ایستگاه مترو شریعتی، کوچه شواری، پلاک 27، ساختمان پزشکان رازی، طبقه اول، واحد 4

شماره تماس: 02122880518

دکتر پریسا حمامی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی چشم و صورت می باشند و یکی از بهترین چشم پزشکان در زمینه درمان انواع بیماری چشمی هستند همچنین به عنوان بهترین جراح مجرای اشکی در تهران نیز شناخته شده می باشند.

خدمات:

آدرس: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، جنب املاک الوند، پلاک 34، طبقه 3، واحد 6

شماره تماس: 0212217009 – 09213367292

بهترین جراح مجرای اشکی در تهران چگونه بیماری انسداد مجرای اشک را در بیمار تشخیص می دهد؟

آزمایش خشکی مجاری اشک: در این آزمایش سرعت ریزش اشک تعیین می شود که برای این کار قطره ای رنگی را روی سطح چشم چکانده و به مدت 5 دقیقه زمان می دهند اگر رنگ در سطح چشم از بین نرفته باشد بدین معنا است که مجاری اشک در چشم بیمار مسدود شده است.

آزمایش آب زنی و تفحص: در این آزمایش شست وشوی چشم با مایع مخصوصی انجام می شود و چشم پزشک میزان آبی که از چشم بیمار خارج می شود را بررسی می کند، در این آزمایش از طریق لوله بسیار ریزی محل انسداد را می توان تشخیص داد و در برخی بیماران از طریق همین آزمایش محل انسداد پیدا و مشکل نیز برطرف می شود.

آزمایش عکس گرفتن از چشم: در این آزمایش بهترین جراح مجرای اشکی در تهران رنگ مخصوصی را وارد مجاری اشک بیمار می کند و با استفاده از سی تی و عکس برداری را برای یافتن محل انسداد انجام می دهد.

بهترین جراح مجرای اشکی در تهران بعد از اتمام جراحی به بیمار توصیه می کند که برای تسریع روند بهبودی مراقبت های ذیل را به صورت دقیق رعایت کند:

جراحی مجاری چشمی اگرچه مزیت های زیادی دارد اما ممکن است دارای عوارض جانبی بسیار اندکی نیز باشد و احتمال این که برای بیمار رخ دهد بسیار نادر می باشد از جمله این عوارض جانبی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

کلام آخر

نوشته بهترین جراح مجرای اشکی در تهران【سال1401 】❤️ + لیست 10 تایی اولین بار در پزشکا ❤️ | بهترین سایت پزشکی و زیبایی در ایران. پدیدار شد.

source

توسط salamatsun