یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
بدترین بازی ۲۰۲۲؟
مدتهاست که از عرضه بازی‌های همزمان با اکران یک فیلم سینمایی می‌گذرد و شخصا عمر این بازی‌ها را به سر آمده می‌دانستم. این قبیل بازی‌ها اگر هم منتشر بشوند مسیر جدیدی پیدا کردند که به آن بازی‌های موبایلی گفته می‌شود، مسیری که بازی‌ها بسیار ارزان‌تر تولید شده و به جمعیت انبوهی می‌رسد و درآمدزا هم است. با این حال تمام این افکار با عرضه بازی DC League of Super-Pets: The Adventures of Krypto and Ace (دقیقا با همین قدر اسم طولانی!) در هم شکسته شد. این بازی آمده تا دوباره پیش از اکران و دیدن یک اثر سینمایی، سری به دنیای بازی آن بزنیم و مقصد خودش را هم کنسول‌ها و پی سی انتخاب کرده است. تا یادم نرفته بگویم پیش‌تر در ویدیوهای ویجیاتو نیز به این مساله پرداخته بودیم که می‌توانید در این لینک آن را تماشا کنید.
بازی DC League of Super-Pets: The Adventures of Krypto and Ace توسط سازنده‌ای به نام PHL Collective ساخته شده که اگر نام آن را در گوگل جستجو کنید، خودتان حساب کار دستتان می‌آید که با چه بازی روبرو هستیم. این ناشر این شرکت چند سالی است که وارد حوزه بازیسازی شده و بهترین بازی که عرضه کرده یک عنوان از فرنچایز بن تن است با نام BEN 10: Power Trip که دو سال پیش عرضه شد. تمامی هواداران بن تن متفق القول معتقد هستند که بازی پاور تریپ بدترین بازی ساخته شده از روی این کاراکتر بوده و نمرات این بازی هم از ۵ بالاتر نرفته است. حالا همین ناشر آمده و یک بازی بر اساس انیمیشن جدید سوپرهیرویی DC می‌سازد و خدا می‌داند وارنر برادرز چرا چنین خطایی کرده و ساخت این بازی را به این استودیو سپرده است! بدبختی اینجاست که ناشر بازی هم Outright Games بوده و من چندین بار از این ناشر زخم خوردم، آخرین بار سر بازی جومانجی بود که نقدش را در اینجا برایتان نوشتم و در همانجا هم گفتم که این بازی یکی از بدترین تجربه‌های عمرم بوده، خوشبختانه Outright Games از خلق این تجارب بد و نفرت انگیز لذت می‌برد و خیلی دوست دارد که گیمرها را عذاب روحی بدهد، برای همین هم دست گذاشته روی این بازی و آن را عرضه کرده است.
انیمیشن DC League of SUper-Pets که همین روزها اکران می‌شود با بودجه‌ بالای تقریبا ۱۳۰ میلیون دلاری توسط کمپانی وارنر برادرز ساخته شده و سوپراستارهایی همچون دواین جانسون (راک) و کوین هارت و کیانوریوز در آن صداپیشگی می‌کنند. این موارد نشان می‌دهد که این انیمیشن برای وارنر برادرز و دی سی مهم بوده و روی آن حساب ویژه‌ای باز کردند اما اینکه چرا با این تفاصیل، در نهایت بازی ویدیویی که از روی آن ساخته شده یکی از بدترین بازی‌های امسال (و بلکه تاریخ!) است خودش یک علامت سوال بزرگ است. شاید سازندگان دیگر بودجه برای ساخت بازی نداشتند و با پول خردهای ته جیبشان یک بازی سفارش دادند!
اگر طراحی و ساخت بازی DC League of Super-Pets: The Adventures of Krypto and Ace را به من می‌سپردند، احتمالا بازی جذاب‌تری از عنوان کنونی می‌ساختم. بازی که در حال حاضر عرضه شده نهایتا ۲ ساعت زمان می‌برد تا تمام شود و ۱۵ مرحله در خودش دارد که در هر پنج مرحله، یک باس فایت هم پیش رویتان قرار می‌گیرد تا مبادا بازی تکراری شود. کلا سه لوکیشن در بازی وجود دارد که این ۱۵ مرحله در بین این سه منطقه پخش شده‌اند و شما با دو شخصیت اصلی یعنی کریپتو (سگ سوپرمن!) و ایس (سگ بتمن!) بازی را پیش می‌برید.
داستان اصلی: ۲ ساعت
ماموریت‌های فرعی: ۳ ساعت
سبک بازی DC League of Super-Pets: The Adventures of Krypto and Ace در واقع یک On-Rail Shooter است، سبکی قدیمی و کلاسیک که اتفاقا بازی‌های درخشانی در تاریخ در این سبک و سیاق وجود دارد. ژاپنی‌ها استاد ساخت بازی‌های اینچنینی هستند و بسیاری از عناوین آرکید در همین ژانر ساخته شده‌اند. در بازی کریپتو هم به روال این سبک بازی‌ها، کاراکتر شما در یک مسیر مشخص حرکت می‌کند و شما صرفا با چپ و راست کردن و شلیک کردن، مراحل را رد می‌کنید. در تمام بازی همین کار را انجام می‌دهید و نکته عذاب آور اینجاست که موضوعی به اسم «طراحی مراحل» برای سازندگان حکم جوک و شوخی را داشته و انگار نه انگار که باید برای این بخش کمی فکر صورت میگرفته!
تمامی مراحل بازی یکسان هستند و در بهترین حالت وقتی لوکیشن عوض می‌شود، رنگ ساختمان‌ها کمی تا قسمتی تغییر پیدا می‌کند. عملا هیچ فرق خاصی بین مراحل وجود ندارد و دشمنان هم یکی از یکی تکراری‌تر هستند. ربات‌هایی که به سمت شما حمله می‌کنند یا از دور به شما شلیک می‌کنند و یا در یک حرکت انتحاری به سمت شما یورش آورده و قصد ضربه زدن به شما را دارند. طراحی این ربات‌ها کاملا تکراری بوده و هوش مصنوعی بازی نیز در سطح جلبک‌های دریایی به سر می‌برد.
شما پیش از آغاز هر مرحله انتخاب می‌کنید که می‌خواهید در نقش کریپتو فرو بروید یا ایس، اگر با هر دو کاراکتر بازی کنید کاملا متوجه خواهید شد که شخصیت «ایس» کاربردی‌تر بوده و بترنگ‌هایی که پرتاب می‌کند خیلی بیشتر از قابلیت‌های مسخره کریپتو به کارتان می‌آید. البته اساسا اگر قرار باشد واژه مسخره را در بخشی از این نقد به کار ببریم، باید درباره کلیت بازی آن را ادا کرد.
در بازی DC League of Super-Pets: The Adventures of Krypto and Ace شما به اینور و آنور می‌روید، جاخالی می‌دهید و شلیک می‌کنید. اوج خلاقیتی که سازندگان داشتند این بوده که پس از هر ۵ مرحله، یک باس فایت برایتان ترتیب دهند که شکست دادن آنها از پلک زدن هم آسان‌تر است. بازی عملا هیچ چالشی به همراه ندارد و شما به راحتی می‌توانید حتی بدون آپگرید کردن و یا استفاده از ویژگی‌های خاص، مراحل را پشت سر بگذارید. در هر حال سازندگان لطف کردند و منت گذاشتند!! و چند چاشنی هم وارد گیم‌پلی کاملا تکراری خود کرده‌اند که شاید سر و کله زدن با آنها بتواند هضم بازی را بهتر کند.
در هر مرحله انتخاب می‌کنید که چه یاوری در کنارتان باشد که این یارهای کمکی از بین سه دوست انتخاب می‌شوند. یکی از آنها که قدرت گرین لنترن را دارد در واقع یک کلون از خودتان می‌سازد تا در کنارتان شلیک کند و شلیک‌های شما دوبرابر بشود. دیگری که قدرت واندروومن را در اختیار دارد به شما یک سپر جادویی می‌دهد که دورتان قرار بگیرد و برای مدت زمانی کوتاه ضدضربه باشید و در نهایت شخصیت دیگر که قدرت فلش را در اختیار دارد، به شما قدرت سرعت ماورایی می‌دهد. به جرات می‌گویم با توجه به گیم‌پلی سطحی بازی، داشتن سپر و یا سرعت بیش از حد عملا به هیچ کاری نمی‌آید در نهایت همان دوبرابر شدن قدرت ضربات است که شاید در برخی جاها به دردتان بخورد.
مینی‌گیم‌هایی نیز در منوی اصلی بازی گنجانده شده که مثلا ذوق و خلاقیت طراحی سازندگان را نشان داده است. شما در طول مراحل بازی اگر برخی حیوانات را نجات دهید، در این مینی‌گیم (که در منوی اصلی و سمت پایین چپ قرار دارد) می‌توانید این حیوانات را خوشحال کرده و به دست صاحبانی برسانید که با آنها «مچ» هستند. در سمت پایین راست صفحه اصلی هم بخش آپگرید وجود دارد که در آن یا می‌توانید نوار سلامتی‌ خودتان را ارتقا ببخشید و یا نهایتا قدرت ضربات خود را بالاتر ببرید.
همه چیز در DC League of Super-Pets: The Adventures of Krypto and Ace به سطحی‌ترین شکل ممکن اجرا شده است. از طراحی منوها گرفته تا گیم‌پلی بازی که بسیار تکراری و خسته کننده است تا طراحی مراحل که به شدت یکنواخت بوده و حتی گرافیکی که عملا برای کنسول پلی استیشن دو است و به درد آن زمان می‌خورد. موسیقی در بازی وجود ندارد و متاسفانه هیچ یک از صداپیشگان قهار و شهیر انیمیشن هم در بازی حضور ندارند و باید صدای دوبلورهایی را بشنویم که در کارشان ناوارد هستند و بسیار تصنعی اجرا می‌کنند.
بازی DC League of Super-Pets: The Adventures of Krypto and Ace یک افتضاح تمام عیار است و مهر تاییدی است بر به خاتمه رسیدن عمر بازی‌های اقتباسی از آثار سینمایی که همزمان با انتشار آنها، به مارکت عرضه می‌شود. باید این واقعیت را پذیرفت که عمر این بازی‌ها به سر رسیده و عناوینی مثل بازی جومانجی (که آن هم افتضاحی تمام عیار به حساب می‌آمد!) یا همین بازی گواه اثبات این ادعا هستند. حتی اگر بازی را مختص قشر خردسال و کودک بدانیم، بازهم عملا هیچ چیزی برای درخشیدن در بازی وجود ندارد و تصور نمی‌کنم هیچ کودک خردسال چهار پنج ساله‌ای، بازی نینجا فروت را به چنین بنجلی ترجیح ندهد!
خلاصه بگم که…
عمر بازی‌های عرضه شده همزمان با آثار سینمایی به سر آمده و عنوان DC League of Super-Pets: The Adventures of Krypto and Ace بار دیگر ثابت می‌کند که نباید به این بازی‌ها اعتماد کرد. این بازی در بهترین حالت می‌توانست یک عنوان موبایلی باشد که کمی، فقط کمی سرگرم کننده ظاهر بشود. گرافیک قدیمی، گیم‌پلی تکراری و بسیاری از مشکلات دیگر کاری کرده که بازی عملا تبدیل به بدترین بازی سال ۲۰۲۲ تبدیل شود.
می‌خرمش…
برای این بازی نباید حتی ۱ مگابایت از بسته خود را صرف دانلود غیرقانونی بکنید! چه مانده که بروید و آن را رسمی و با دلار ۳۰ هزار تومان بخرید!
نمی‌خرمش…
بازی را نخرید و آن را تجربه نکنید، حتی برای خردسالان هم آن را تجویز نکنید و به جایش یک قل دو قل بازی کنید، قطعا بیشتر سرگرم می‌شوید.
بدترین بازی تمام دوران . به خدا پاشید بیاید بازی های سال ۲۰۰۵ یا حتی ۱۹۹۸ رو پلی بدید ، گرافیکش بهتر از اینه . من شرط میبندم صد دلار هم برای این بازی هزینه نکردن
سوپرمن ۶۴
وای این چه گرافیکیه:/
یه قل دو قل 🤣🤣
کل صحبت نویسنده :«یه پیام دارم برای سازنده ی عزیز… »
سید از جومانجی چه خبر؟ 😂
source

ورزشی خبری
علمی خبری
فرهنگی خبری
اقتصادی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط salamatsun