در انتهای روده بزرگ و مقعد همه افراد بالشتک های هموروئیدی قرار دارند. ولی در صورتی که بالشتک های هموروئیدی آسیب ببینند، متورم شده و بیماری بواسیر رخ میدهد. این عارضه می تواند باعث خارش و سوزش و ناراحتی به هنگام دفع مدفوع شود. اما هموروئید ترومبوزه زمانی اتفاق می افتد که هموروئید داخلی یا خارجی با لخته های خون پر شود. درمان بواسیر یا هموروئید خارجی در این هنگام اهمیت بسیار زیادی دارد که فرد سریعا باید برای آن اقدام کند.

توده بواسیر می تواند داخلی یا خارجی باشد و ممکن است یک فرد هر دو نوع را همزمان داشته باشد.

بواسیر خارجی یا هموروئید بادکرده بیرونی که در انگلیسی External Hemorrhoids نامیده می شود؛ همان عروق خونی متورم یا واریسی در ناحیه مقعد است، که در اثر اعمال فشار بیش از اندازه ایجاد می شود.

در صورتی که بر روی این عروق بیرون زده از مقعد فشار وارد شود، درون آنها خون تجمع کرده، و اصطلاحاً هموروئید ترومبوزه روی می دهد. یا به بیانی دیگر در صورتی که درون هموروئید، لخته خون ایجاد شود، فتق ترومبوز روی می دهد. این وضعیت خطرناک نیست اما می تواند به شدت دردناک باشد.

این عارضه از ابتدا به شکل ترومبوزه نبوده و به مرور زمان و عدم توجه برای مراجعه به درمان دردناک می شود. نشانه های آن در ادامه آورده شده اند تا به طور کامل با آنها آشنا شوید:

هموروئید خارجی ترومبوزه می تواند آلوده شده و در آن عفونت تجمع نماید که در این صورت آبسه رخ داده و همراه با علائمی مانند تب ظاهر می شود.

دریافت نوبت برای ویزیت

در صورت مشاهده هر یک از علائم بالا به شماره زیر در واتساپ عکس ارسال کنید و بهترین روش درمان را دریافت کنید!

09197715527

هموروئید ترومبوزه ناشی از افزایش فشار وارده بر روی عروق داخلی رکتوم ایجاد می شود، این افزایش فشار ناشی از عوامل زیر ایجاد می شود:

پزشکان به طور دقیق نمی دانند چرا برخی افراد دچار لخته های خون یا همان ترومبوزه می شوند.

درست است که بواسیر خارجی بادکرده می تواند منجر به درد، سوزش و خارش شود اما التهاب ناحیه حساس مقعد می تواند همچنین به دلیل برخی عفونت ها، قارچ ها یا کثیفی مقعد نیز اتفاق بیفتد.

همانطور که ذکر شد، یکی دیگر از علائم آن خونریزی یا مشاهده خون در مدفوع می باشد که این مورد نیز ممکن است به جز هموروئید ترومبوزه علت دیگری داشته باشد. از جمله: سرطان مقعد، سرطان کولون یا سایر مشکلات گوارشی.

قبل از انجام این روش بیمار بیهوشی دریافت می کند تا دردی را احساس نکند. اگر بلافاصله بعد از تجمع خون در هموروئید برای درمان اقدام کنید، ترومبوکتومی موثر تر است.

اما اگر این روش به درمان بیماری کمک نکند. لازم است از سایر روش ها برای درمان هموروئید استفاده کنید. اگر ترومبکتومی موثر نباشد، نیاز به انجام جراحی است. انواع گزینه های جراحی عبارتند از :

این سوال یکی از پرسش های رایج بیماران است که از ما می پرسند. در این باره باید عرض کنیم که مدت زمان درمان کاملا به این بستگی دارد که اندازه توده چقدر بوده و روش درمان چیست.

ولی معمولا در درمان با لیزر حداکثر زمان 45 دقیقه و درمان به روش جراحی سنتی حدود دو ساعت زمان می برد. با این تفاوت که بیمار پس از جراحی نیاز به بستری در بیمارستان داشته و به احتمال زیاد چند روز استراحت مطلب دارد.

اگر والدین شما سابقه ابتلا به هموروئید خارجی را داشته اند، ممکن است شما هم به این عارضه مبتلا شوید زیرا معمولا عادت های گوارشی ارثی هستند.

افزایش و کهولت سن یکی از عواملی است که احتمال ابتلا به هموروئید را افزایش می دهد. همچنین کسانی که در طول روز مدت زمان بسیاری در حال نشسته سپری کرده و فعالیتی ندارند هم در معرض ابتلا به بواسیر خارجی هستند زیرا این بیماری در اثر فشار زیاد هم ایجاد می شود.

بهترین روش درمان را از مشاوران ما بپرسید!

مشاوران آنلاین کلینیک زارعی آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند

02188658426

برخی از روشهای خانگی می توانند در به حداقل رساندن علائم بسیار موثر باشند که عبارتند از:

انجام مراقبت های خاص به بیمار کمک می کند، تا بتواند نتیجه ای دلخواه از درمان را کسب نماید. به علاوه این مراقبت ها ریسک عود مجدد را نیز کاهش می دهد. برخی از مهمترین مراقبت ها بعد از تخلیه هموروئید ترومبوزه به این شرح است :

معمولا پزشک می تواند هموروئید خارجی را طی یک معاینه ساده تشخیص دهد زیرا از دیگر انواع بواسیر متفاوت است.

اگر کسی شک کرد که به این عارضه مبتلا شده است، باید به یک دکتر متخصص مراجعه کند. برخی از علائم بیماری مانند خونریزی ممکن است به مرور زمان بیشتر شده و همچنین شدت پیدا کند. ولی این علامت می تواند یکی از نشانه های بیماریهای زیر هم باشد:

تشخیص در کلینیک زارعی

برای بررسی وضعیت علائم و تشخیص به همراه معاینه دقیق با شماره زیر تماس بگیرید.

02188658426

جلوگیری و پیشگیری از هموروئید امکان پذیر نیست، اما انجام راهکار های زیر می تواند خطر ابتلا به این بیماری کاهش دهد:

آیا بواسیر خارجی (ترومبوزه) خطرناک است؟

خیر. زیرا اگر در زمان مناسب برای درمان اقدام شود، هیچ خطری ندارد.

امکان دارد که هم زمان به بواسیر داخلی و خارجی دچار شویم؟

بله ممکن است. که هر دو با لیزر قابل درمان است.

می توان برای درمان بواسیر خارجی از پمادهایی استفاده کرد که برای هموروئید داخلی ساخته شدند؟

خیر زیرا آن دست از پماد ها مناسب استعمال داخلی هستند. حتما پیش از مصرف هرگونه پماد با پزشک مشورت کنید.

بهترین روش برای درمان هموروئید خارجی چیست؟

تا کنون روشی که برترین پزشکان در سراسر جهان آن را تایید کرده اند، لیزر درمانی است. زیرا در کمترین زمان، بدون درد و خونریزی انجام می شود. کلینیک زارعی نیز ارائه دهنده این خدمات درمانی است. جهت تعیین نوبت با شماره ۰۲۱۸۸۶۵۸۴۲۶ تماس بگیرید.

آیا بواسیر خارجی خود به خود خوب میشود ؟

چگونه ممکن است رگ هایی که تحت فشار متورم شده اند، تحت همان فشار خود به خود خوب شوند؟! در پاسخ باید گفت خیر. افرادی که دچار بواسیر بیرونی هستند باید در مراحل ابتدایی برای درمان عارضه خود اقدام کنند.

آیا درمان خانگی روش مناسبی برای از بین بردن بواسیر خارجی می باشد؟

خیر. این روش ها فقط مراحل پیشرفت بیماری را کند می کنند و به طور قطعی این عارضه را درمان نمی کنند.

نوشته درمان بواسیر خارجی “هموروئید باد کرده” بدون عمل جراحی اولین بار در کلینیک زارعی. پدیدار شد.

source

توسط salamatsun