خبر خوان حرفه ای
ضبط نشان می‌دهد که رئیس‌جمهور قصد دارد از پیشی‌گیری زودهنگام رای‌گیری «سوء استفاده» کند و خود را زودهنگام برنده اعلام کند.
بر اساس مکالمه لو رفته استیو بنن که قبل از رای گیری ضبط شده است، چند روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری 2020، دونالد ترامپ قصد داشت در شب انتخابات اعلام پیروزی کند، حتی اگر هیچ مدرکی برای پیروزی او وجود نداشته باشد.
در این فایل صوتی که سه روز قبل از انتخابات ضبط شد و توسط مادر جونز در روز چهارشنبه منتشر شد، بنن به گروهی از همکارانش گفت که ترامپ قبلاً طرحی را برای رای‌گیری در 3 نوامبر اجرا کرده بود.
آنچه ترامپ قرار است انجام دهد این است که فقط اعلام پیروزی کند. درست؟ او اعلام پیروزی می کند. اما این به این معنی نیست که او یک برنده است.
او فقط می‌خواهد بگوید که یک برنده است.»
انتشار این فایل صوتی در حالی منتشر می‌شود که بنن قرار است روز دوشنبه به دلیل توهین جنایی محاکمه شود، پس از آن که او احضاریه سال گذشته کمیته منتخب مجلس نمایندگان برای تحقیق در مورد حمله به ساختمان کنگره آمریکا در 6 ژانویه سال گذشته را نادیده گرفت.
پس از چندین تلاش برای به تعویق انداختن محاکمه پس از 18 ژوئیه – از جمله در روز چهارشنبه، زمانی که وکلای بنن به برخی از نظرات گذشته وی در جلسه استماع کمیته روز سه شنبه 6 ژانویه اشاره کردند، و برنامه ریزی شده برای پخش یک مستند CNN در مورد بنن در یکشنبه آینده، یک قاضی فدرال برای بار دوم درخواست بنن برای تأخیر را رد کرد و حکم داد که بنن نمی تواند دو دفاع اصلی خود را در مقابل هیئت منصفه ارائه کند.
بنن گفته بود که اکنون مایل است در برابر کمیته منتخب مجلس نمایندگان شهادت دهد، اما این پیشنهاد توسط وزارت دادگستری به عنوان "آخرین تلاش برای اجتناب از پاسخگویی" رد شد و کارل نیکولز، قاضی منطقه ای ایالات متحده، منصوب ترامپ، دادگاه گفت: باید جلو برود
قبل از انتخابات 2020 گزارش شده بود که ترامپ قصد دارد زودهنگام اعلام پیروزی کند و بنن در صدای مادر جونز می گوید ترامپ قصد داشت از احتمال اینکه آرای پستی دموکرات ها دیرتر از آرای حضوری جمهوری خواهان شمارش شود، "سوء استفاده" کند.
ترامپ دقیقاً ساعاتی پس از انتخابات این کار را انجام داد و ادعا کرد : «صراحتاً، ما در این انتخابات پیروز شدیم»، حتی در حالی که هنوز میلیون‌ها برگه رای شمارش نشده بود، و پس از آنکه فاکس نیوز – به درستی – ایالت آریزونا را برای جو بایدن نامید .
بنن بعداً در فایل صوتی با تشریح سناریویی که در آن ترامپ در ایالت های نوسانی پیشتاز بود، گفت: «همانطور که امروز اینجا نشسته است، «در ساعت 10 یا 11 ترامپ در بیضی راه می رود، توییت کنید: «من». من برنده بازی تمام شد. از آن لذت ببرید.»
مادر جونز گفت که این صدا که نزدیک به یک ساعت طول می کشد، در جریان جلسه ای بین بنن و حامیان گوئو ونگوی، یک غول چینی تبعیدی که بنن به راه اندازی یک سری وب سایت های دست راستی کمک کرد، ضبط شده است.
در این نشست بنن گفت که حامیان دموکرات بیشتر از جمهوریخواهان از طریق پست رای می دهند، به این معنی که آرای آنها شمارش و بعداً گزارش می شود.
بر اساس این فایل صوتی، این امر منجر به این تصور عمومی می شود که ترامپ در انتخابات پیروز شده است. بنن گفت که دموکرات ها "یک ضرر طبیعی خواهند داشت".
و ترامپ از آن سوء استفاده خواهد کرد. این استراتژی ماست. او خودش را برنده اعلام خواهد کرد.»
بنن گفت: «بنابراین وقتی صبح چهارشنبه از خواب بیدار می‌شوید، طوفان آتش خواهد بود.
"شما آنتیفا خواهید داشت، دیوانه. رسانه ها، دیوانه. دادگاه ها دیوانه اند و ترامپ آنجا خواهد نشست و مسخره می‌کند، توئیت‌های مزخرفی می‌نویسد: «شما می‌بازید. من برنده هستم من پادشاه هستم.»
آکسیوس پیش از انتخابات 2020 گزارش داد که ترامپ «به افراد معتمد گفته است که اگر به نظر می‌رسد که «پیش‌تر» است، سه‌شنبه شب اعلام پیروزی خواهد کرد» و بنن در پادکست خود در روز انتخابات گفت که ترامپ «قبل از آن» ادعای پیروزی خواهد کرد. اخبار ساعت 11». صدای مادر جونز از هر دو ادعا پشتیبانی می کند.
ترامپ، تنها رئیس‌جمهوری آمریکا که دو بار استیضاح شد، در انتخابات شکست خورد: بایدن 306 رای الکترال در مقابل 232 رای ترامپ به دست آورد. حدود 81.3 میلیون نفر به بایدن رای دادند، در حالی که این رقم برای ترامپ 74.2 میلیون نفر بود.
پیشنهاد بنن برای شهادت به کمیته ژانویه – تحولی که اولین بار توسط گاردین گزارش شد – توسط قاضی نیکولز مخفی نگه داشته شد و او گفت که در دادگاه در مورد این پیشنهاد تصمیم خواهد گرفت زیرا ممکن است بنن استدلال کند که درباره این موضوع نامشخص است. تاریخ نکول احضاریه او
در دادگاه، وزارت دادگستری قصد دارد به عنوان شاهد، استفن هارت، مامور ویژه FBI و کریستن آمرلینگ، معاون مدیر کمیته منتخب را به عنوان شاهد فراخواند و همچنین طبق فهرست شاهدان دولت، ممکن است با شان تونولی، وکیل کمیته منتخب، تماس بگیرد.
source

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
شینگل
بازار صادراتی ایران
تولید محتوا
خبر خوان حرفه ای

source

source

توسط salamatsun