کاتاراکت نام دیگر بیماری آب مروارید است که بسیاری از افراد آن را تجربه می کنند؛ از این رو 10 تا از بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران را به شما معرفی خواهیم کرد تا به راحتی بتوانید برای داشتن بینایی بهتر و شفاف تر اقدام کنید؛ در این جراحی پزشک تمام تلاش خود را می کند که قدرت دید بیمار افزایش یابد و بتواند به راحتی با محیط اطراف خود ارتباط چشمی برقرار کند؛ پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات کافی و بیشتری بیابید.

برای جراحی آب مروارید باید دقت بسیار زیادی صرف انجام آن شود تا بهترین نتایج از این روش برای بیمار حاصل شود؛ از این رو باید پزشک متخصصی که تسلط بسیار زیادی بر روی انجام این روش دارد و مدرک تخصصی انجام جراحی آب مروارید اخذ کرده را برای درمان انتخاب کنید؛ بهترین گزینه برای انتخاب، بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران می باشد زیرا ایشان سابقه و تجربه بسیار درخشانی در این حیطه دارد که می تواند بهترین نتایج را برای بیماران رقم بزند.

کاتاراکت نام دیگر آب مروارید می باشد که در این بیماری، عدسی چشم فرد تار و کدر می شود و آب مروارید به پشت عنبیه و مردمک می رود؛ از جمله بیماری های چشمی بسیار شایع بین مردم جهان، کاتاراکت می باشد که اکثر افراد بالای 40 سال آن را تجربه می کنند؛ بسیاری از پزشکان معتقدند که آب مروارید علت اصلی نابینایی محسوب می شود و حتی بیماری های مخرب چشمی دیگر از جمله آب سیاه، تخریب لکه زرد (دژنراسیون ماکولا) و رتینوپاتی دیابتی کمتر از آب مروارید در جهان وجود دارند.

برای درمان آب مروارید از دو نوع جراحی می توان کمک گرفت که هر یک از آن ها به نوعی در این راستا کمک کننده هستند؛ در ادامه آن ها را نام خواهیم برد و توضیحات مختصری در رابطه با آن ها برای شما ذکر خواهیم کرد :

جراحی آب مروارید برش کوچک : این جراحی جزء جراحی های بسیار رایج می باشد که باید در این جراحی، برشی ریز داخل قرنیه فرد که خارجی ترین لایه می باشد ایجاد شود و پس از آن بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران باید پروبی را به وسیله برش به درون قرنیه وارد کند؛ در این پروب جهت شکستن عدسی از امواج اولتراسوند استفاده می شود تا جراح بتواند به راحتی عدسی کدر را به قطعات کوچک تبدیل کند و از چشم بیمار خارج نماید؛ این مرحله از جراحی را روش جراحی فیکو می‌نامند.

جراحی اکسترا کپسولار : برای انجام این نوع جراحی باید برشی بزرگ داخل قرنیه ایجاد گردد تا جراح بتواند به راحتی برای خارج کردن عدسی کدر اقدام کند؛ همانند روش جراحی SICS، جراحان جهت پشتیبانی کردن از عدسی مصنوعی جدید، کپسول لنز در جای اصلی اش قرار می‌دهند؛ به طور معمول جراحان این جراحی را هنگامی انجام می‌دهند که امواج التراسوند در عمل فیکو، نتواند نقاط غیر شفاف عدسی را بشکند.

دکتر قاسم فخرایی متخصص و جراح چشم، فوق تخصص سگمان قدامی و گلوکوم می باشند و ایشان توانسته اند مدرک فوق تخصص خود را از دانشگاه توماس جفرسون آمریکا اخذ کنند؛ در حقیقت دکتر فخرایی یکی از بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران می باشند که بهترین خدمات را در اختیار مردم عزیز ساکن شهر تهران قرار می دهند.

ایشان در دانشگاه علوم پزشکی تهران استاد هستند و بسیاری از مباحث پزشکی را به بهترین نحو در اختیار بیماران قرار می دهند؛ ایشان به مدت چندین سال در بیمارستان تخصصی نور تهران در حال طبابت و فعالیت پزشکی هستند و تا به امروز افتخارات متعددی برای خود به ثبت رسانده اند.

خدمات :

آدرس : تهران، ونک، ابتدای حقانی، نرسیده به گاندی جنوبی، جنب بانک کشاورزی، پلاک 72، طبقه 5

تلفن تماس : 02188874983

دکتر حمیدرضا حکمت جراح و متخصص چشم و فوق تخصص گلوکوم می باشند و تا به امروز توانسته اند بهترین خدمات را با درمان دارویی و جراحی در اختیار بیماران خود قرار دهند؛ ایشان یکی از بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران اند که ابتدا برای اخذ مدرک پزشکی عمومی شان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز تلاش کردند و موفق شدند.

پس از آن دکتر حکمت موفق به دریافت تخصص چشم از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و فلوشیپ گلوکوم از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شدند؛ هدف ایشان جلب رضایت مردم عزیز شهر تهران می باشد و تلاش خود را برای بهتر شدن نتایج حاصل از این روش های درمانی می کنند.

خدمات :

آدرس : تهران، خیابان شریعتی، ابتدای پل رومی، پلاک 57

تلفن تماس : 02122000972

دکتر ناصح محمدی جراح و متخصص چشم و فوق تخصص شبکیه و لیزر هستند که مردم شهر تهران ایشان را با لقب بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران می شناسند؛ دکتر محمدی بهترین خدمات را با استفاده از بهترین تجهیزات به مردم ارائه می دهند و تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا به مردم در زمینه درمان بیماری ها کمک کنند.

ایشان در انجمن های مختلفی عضو هستند که شامل انجمن چشم پزشکی MEACO و آکادمی چشم پزشکان آمریکا گواهینامه فوق تخصص( فلوشیپی)،انجمن بین المللی چشم پزشکی (FICO) می باشند؛ دکتر محمدی با تمامی مراجعین مطب خود رفتار و برخورد بسیار محترمانه ای دارند و پاسخ سوالاتشان را به درستی می دهند.

خدمات :

آدرس : تهران، ولیعصر، بالاتر از ونک، ابتدای خیابان شریفی (خشایار سابق)، جنب بانک مسکن، پلاک 61، طبقه 4، واحد 10

تلفن تماس : 02188671672

دکتر مهرداد محمدپور جراح و فوق تخصص چشم و قرنیه و لیزیک می باشند؛ ایشان ابتدا از کالج البرز در سال 1368 به عنوان نفر اول فارغ التحصیل گردیدند و همان سال به عنوان دانشجوی پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران مورد قبول واقع شدند و تحصیل خود را ادامه دادند؛ دکتر محمدپور توانستند به عنوان دانشجوی برتر از دانشگاه در سال 1375 فارغ التحصیل شوند.

در حقیقت دکتر مهرداد محمدپور یکی از بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران هستند که از ابتدای فعالیتشان تا به امروز ده ها هزار جراحی چشم را با موفقیت به پایان برسانند؛ ایشان تا به حال در حیطه چشم پزشکی و لیزیک، 100 مقاله علمی در معتبرترین و بهترین مجلات چشم پزشکی اروپا و آمریکا به چاپ رسانده اند.

خدمات :

آدرس : تهران، خیابان آزادی، نبش خیابان آذربایجان، ساختمان پزشکان شفا، طبقه اول

تلفن تماس : 02188727469

دکتر سید ابوالقاسم موسوی جراح و متخصص بیماری های چشمی می باشند و تا به امروز توانسته اند بسیاری از بیماری های چشمی را از طریق دارو و جراحی درمان کنند؛ ایشان با شماره نظام پزشکی 22410 در شهر تهران طبابت می کنند و خدمات متنوع و باکیفیتی را به مردم ارائه می دهند.

از این رو دکتر موسوی را به عنوان بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران می شناسند؛ ایشان با تمامی بیماران مراجعه کننده به مطبشان بهترین برخورد را دارند و می توانند پاسخ سوالاتشان را با دقت بدهند.

خدمات :

آدرس : تهران، بلوار گلها، نبش هشت بهشت، جنب کلینیک ترک اعتیاد، ساختمان پزشکان گلها

تلفن تماس : 02188331859

دکتر وحید عبدالرحیمی چشم پزشک و فوق تخصص شبکیه می باشند و بهترین خدمات را در این زمینه در اختیار مردم شهر تهران قرار می دهند؛ ایشان توانسته اند ابتدا مدرک پزشکی عمومی شان را دریافت کنند و پس از آن با ادامه تحصیلات خود، از دانشگاه تهران در زمینه فوق تخصص شبکیه فارغ التحصیل شوند.

دکتر عبدالرحیمی تا به امروز توانسته اند بیش از پنج هزارجراحی چشم را با موفقیت کامل در شهرستان ورامین انجام دهند؛ در ضمن ایشان در کلینیک های رازی و نوین دیدگان و ونک سابقه درخشان در زمینه انجام جراحی ها چشمی دارند؛ دکتر وحید عبدالرحیمی در انجمن های مختلف از جمله انجمن جراحان شبکیه آمریکا و انجمن جشم اریکا و اروپا عضو می باشند؛ ایشان یکی از بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران اند.

خدمات :

آدرس : تهران، میدان ونک، خیابان گاندی جنوبی، نبش خیابان 18، پلاک 102، طبقه 2، واحد 6

تلفن تماس : 02188648210

دکتر مصطفی مافی جراح و متخصص چشم می باشند و دارای مدرک فلوشیپ شبکیه و لیزر هستند؛ از این رو دکتر مافی را با لقب بهترین جراح چشک پزشک کاتاراکت در تهران می شناسند؛ ایشان توانستند مدرک دکترای پزشکی شان را با رتبه ششم از دانشگاه تهران اخذ کنند؛ در ضمن دکتر مافی بورد چشم پزشکی کشور و تخصص چشم خود را با رتبه پنجم از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کرده اند و نفر اول آزمون فلوشیپ و فوق تخصص شبکیه از دانشگاه علوم پزشکی تهران شده اند.

دکتر مافی افتخارات بسیار زیادی برای خود به ارمغان آورده اند که شامل کسب مدال برنز المپیاد شیمی کشور و عضو بنیاد ملی نخبگان، عضویت در جامعه جراحان شبکیه امریکا، عضویت در جامعه جراحان کاتاراکت و رفرکتیو اروپا و عضویت در انجمن چشم پزشکی ایران است.

خدمات :

آدرس : تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از ایستگاه توانیر، روبروی بیمارستان دی، کوچه دوم، ساختمان پزشکان سینا،طبقه پنجم

تلفن تماس : 09914077973

دکتر بابک باب شریف در زمینه جراحی پلاستیک و ترمیمی پلک و چشم و استرابیسم مدرک فوق تخصص دارند؛ ایشان ابتدا موفق به دریافت مدرک پزشکی عمومی شان در سال 1368 شدند و بعد از آن برای کسب بورد تخصصی چشم پزشکی در سال 1376 تمام تلاش خود را به کار گرفتند و موفق شدند؛ دکتر باب شریف مدرک فوق تخصصی شان را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران دریافت کردند و به نتیجه مورد نظر خود دست یافتند؛ ایشان یکی از بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران هستند.

دکتر باب شریف توانسته اند در کارنامه شغلی خود افتخارات بسیار زیادی ثبت کنند که شامل عضویت در انجمن های مختلف از جمله انجمن جراحان چشم آمریکا AAO، انجمن جراحان کاتاراکت و رفرکتیو سرجری اروپا ESCRS، انجمن جراحان پلاستیک چشم آمریکا ASOPRS و … می باشد.

خدمات :

آدرس : تهران، ضلع شمالی میدان ونک، کوچه صانعی، پلاک 31، ساختمان مرجان، طبقه پنجم

تلفن تماس : 02188882906

دکتر رضا همتی جراح و فوق تخصص چشم و فلوشیپ قرنیه هستند و ایشان مدرک فوق تخصصی شان را در حیطه درمان مشکلات چشمی از بهترین دانشگاه با موفقیت اخذ کرده اند؛ دکتر همتی در زمینه چشم پزشکی بورد تحصیلی کسب کرده اند و در ضمن از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیل گردیده اند.

ایشان یکی از بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران اند و در این عرصه خدمات متختلفی به مردم عزیز ارائه داده اند؛ دکتر همتی از جمله چشم پزشکان برجسته در شهر تهران است که بسیاری از افراد برای درمان به مطب ایشان مراجعه می کنند.

خدمات :

آدرس : تهران، پاسداران شمالی، چهار راه فرمانیه (ضلع شمالی )، ساختمان پزشکان نور، همکف، واحد 4

تلفن تماس : 02122299054

دکتر علی محمودی جراح و متخصص چشم هستند و جراحی زیبایی پلک و جوانسازی صورت هم جزء فعالیت های پزشکی شان است؛ ایشان بهترین و مناسب ترین خدمات را می توانند به بهترین نحو به همه مردم عزیز شهر تهران ارائه می دهند؛ بسیاری از افراد در این شهر جهت درمان کردن مشکلات چشمی خود به مطب شان مراجعه می نمایند.

دکتر محمودی با تمام کسانی که به مطب یا کلینیک مراجعه می کنند برخورد بسیار مودبانه ای دارند و می توانند پاسخ تک تک سوالتشان را به خوبی بدهند؛ ایشان یکی از بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران اند.

خدمات :

آدرس : تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، روبروی ایستگاه مترو شریعتی، کوچه شواری، پلاک 27، ساختمان پزشکان رازی، طبقه اول، واحد 4

تلفن تماس : 02122880518

اکثر افراد این گونه تصور می کنند که کاتاراکت یا همان آب مروارید تنها در اثر افزایش سن رخ می دهد اما فاکتورهای مختلف دیگر از جمله آسیب رسیدن به چشم، قرار گرفتن فرد در معرض نور آفتاب، بیماری های مختلف نیز در این بیماری دخیل هستند؛ حقیقتا بیشتر بیماران مبتلا به آب مروارید بیش از 60 سال سن دارند و تقریبا تمامی افراد بالای 75 سال این بیماری را تجربه می کنند؛ لازم به ذکر است که ژنتیک یکی از عوامل بسیار مهم در به وجود آمدن این بیماری می باشد.

test glare نیز یکی از روش های موثر و مناسب برای تشخیص آب مروارید می باشد که در واقع بسیار نادر است و جهت شناسایی کردن حساسیت به نور خورشید یا نورهای روشن دیگر می باشد؛ تست های دیگری نیز وجود دارد که هر یک به نوعی موثر واقع می شوند.

برای جراحی کاتاراکت یا آب مروارید از دو نوع لنز می توان استفاده کرد که هر یک به نوعی تاثیرگذار هستند؛ در ادامه آن ها را ذکر خواهیم کرد :

لنزتوریک : کسانی كه علاوه بر آب مروارید بیماری دیگر چشمی از جمله آستیگماتیسم دارند، باید این لنز در طول جراحی كاشته شود كه می تواند آستیگماتیسم را تا 6 دیوپتر اصلاح کند و نیاز بیماران را به عینک جهت دید دور برطرف نماید و كیفیت دیدن هر یک از اشیا را بهتر كند؛ در صورت استفاده از این لنز، بیش از 95 درصد افراد می توانند بدون زدن عینک، دید بسیار با کیفیتی جهت رانندگی یا تماشای تلویزیون داشته باشند.

برای انجام جراحی کاتاراکت و برطرف کردن این بیماری چشمی، باید هزینه هایی به متخصص چشم پرداخت شود تا ایشان بتواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد؛ البته موارد مختلف بسیاری می توانند در این زمینه موثر واقع شوند که یکی از آن ها تعداد چشم های دارای آب مروارید است زیرا هزینه جراحی یک چشم با جراحی دو چشم متفاوت می باشد؛ در ضمن موارد مختلف دیگری از جمله نوع لنز مورد استفاده در طول جراحی نیز می تواند موردی موثر و مهم باشد.

به طور کلی موارد مختلف بسیاری می توانند در این زمینه دخیل باشند که اگر می خواهید در این باره اطلاعات کافی کسب کنید می توانید به سایت ما مراجعه کنید و پاسخ سوالات خود را در این باره بیابید.

کلام آخر

از این که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاس گزاریم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با جراحی کاتاراکت دارید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

نوشته بهترین جراح چشم پزشک کاتاراکت در تهران + لیست 10 تایی اولین بار در پزشکا ❤️ | بهترین سایت پزشکی و زیبایی در ایران. پدیدار شد.

source

توسط salamatsun