یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
درست همانند صنعت خودرو، صنعت موتورسیکلت‌سازی هم طی سال‌های آینده تغییرات گسترده‌ای را از طریق الکتریکی سازی تجربه خواهد کرد اما پیش از اینکه چنین اتفاقی رخ دهد، چهار سازنده کلیدی موتورسیکلت در ژاپن کاهش قابل‌توجه تعداد محصولات تولیدی را به خاطر استانداردهای آلایندگی سخت‌گیرانه اعلام کرده‌اند. گفته می‌شود هوندا، یاماها، سوزوکی و کاوازاکی تولید حدود ۲۰ مدل خود را تا پایان سال متوقف خواهند کرد که این به معنی حذف ۱۰ درصد از ۱۹۰ مدل عرضه شده توسط این شرکت‌هاست.

نشریه نیکی می‌گوید هوندا حدود ۱۰ مدل از ۸۰ مدل کنونی خود را به خاطر استانداردهای آلایندگی سخت‌گیرانه که از پاییز سال جاری میلادی اجرا خواهند شد حذف می‌کند. از جمله مدل‌های حذف شده می‌توان به CB400 سوپر فور، اسکوتر بنلی و سری فول سایز گلد وینگ اشاره کرد. سوزوکی هم مسیر مشابهی را دنبال می‌کند و قرار است حداقل ۵ مدل از ۲۰ مدل تولیدی از جمله GSX250R را تا ماه اکتبر حذف کند.
یاماها نیز دیگر دو مدل از سری FJR1300 تورر را عرضه نخواهد کرد و کاوازاکی هم از سال پیش عرضه برخی از محصولات فول سایز خود را متوقف کرده است. استانداردهای آلایندگی جدید ژاپن از استانداردهای یورو ۵ اتحادیه اروپا الگوبرداری کرده و شامل تمامی مدل‌های جدید تولید شده پس از سال ۲۰۲۰ می‌شود. موتورسیکلت‌سازان ژاپنی به منظور رعایت این استانداردها باید مبدل‌های کاتالیتیک ارتقا یافته را روی موتورسیکلت‌ها نصب کرده و یا اینکه در پیشرانه‌ها تغییراتی اعمال نمایند. این هزینه‌ها باعث می‌شود تولید برخی محصولات توجیه اقتصادی نداشته باشد و به همین خاطر هوندا، یاماها، سوزوکی و کاوازاکی برخی محصولات را حذف می‌کنند.

موتورسیکلت‌سازان مطرح در بحث الکتریکی سازی مسیر خودروسازان را دنبال می‌کنند. هوندا قبلاً به الکتریکی سازی کل محصولاتش از جمله موتورسیکلت‌ها متعهد شده و یاماها نیز می‌گوید تا سال ۲۰۵۰ حدود ۹۰ درصد محصولاتش از قوای محرکه الکتریکی شده استفاده خواهند کرد. برنامه‌های کاوازاکی جاه‌طلبانه‌تر بوده و این شرکت می‌خواهد تا سال ۲۰۳۵ فقط موتورسیکلت‌های الکتریکی و هیبریدی را بفروشد. در همین اثنا کاوازاکی بیش از ۱۰ موتورسیکلت الکتریکی و هیبریدی را تا سال ۲۰۲۵ عرضه خواهد کرد.
javadhy
در مورد الکتریکی شدن موتور ها باید گفت الان موتور های شهری و حتی موتور های مسافرتی که تولید میشن اگه برقی بشن مشکلی نیست ولی یعنی قراره موتورهای اسپورت و فوق اسپورت هاشونم برقی کنن؟؟!
دنیا داره به کجا میره چرا همه چیز برعکس شده
دکتر استاپ
موتورسیکلت الکتریکی آشغال ترین وسیله نقلیه دنیاست.
به طور مسخره ای بردش کاهش میکنه
پول رو آتیش بزنید بهتر از اینه که جای موتور الکتریکی بدید اونایی که داشتن میدونن چی میگم
ممد ژانگولر
بابا نکنید اینکارو حیفه به خدا
هوندا cb1300 سوزوکی کویاباسی نباید تغییر کنه همین خوب تا ۳۰ سال
از عصبانیت بطری اب معدنی تو مشتم خورد شد
mohamad
چه جالب
هوندا ۸۰ مدل موتور داره!!! خیلیه ها
سوزوکی ۲۰ مدل
کاوازاکی و یاماها هم احتمالا هر کدوم ۴۰-۵۰ تا
hssn
فقط میتونم بگم بدترین و مسخره ترین خبری بود که تو یکماه اخیر شنیدم.
ارین صاحب جمعی
یعنی چی که حذف میشه ما چه کنیم با این الایندگی ؟؟؟ یعنی کارخانه های فولاد سازی چین و امریکا ‌‌تاسیسات هسته‌ ای روسیه آلایندگی ندارن فقط اینا باعث آلودگی میشن ؟؟؟ نه مشکل شما صدای ایناست که روح شمارو آزار میده
احمدرضا
خدایا بسه دیگه
MAJking2
مزخرف، فقط زورشون به شرکتهای وسایل نقلیه رسیده اینطوری دنیای موتور های سوپر اسپرت و کراس ها تقریباً نابود میشه، چون جذابیت اصلی اینا بر میگرده به صدای پیشرانه ‌‌شون.
TML BN
اه مگه خبر نداری یک دونه موتور اصلا کل زمین رو داغون میکنه شما تا موتور روشن میکنی یک تکه سنگ از قطب میوفته تو خرس قطبی بیچاره😂😂😂😂
F
دوستان خوبم.
اگر چنلی در یوتیوب میشناسید که موتور سیکلت های سنگین و بروز رو بررسی میکنه و تست درایو داره و از این قبیل محتویات ممنون میشم معرفی کنید بهم، ایرانی و خارجی فرق نداره، فقط محتوایش با کیفیت و این کاره باشه. ممنونم.
JDM lover
موتور سیکلت برقی خیلی بده و مشکلات خیلی زیادی داره ، اصلا خوب نیس
اخه مگه یه موتور چقدر میتونه الایندگی تولید کنه؟؟؟ چطور به این نیروگاه هایی که چند صد برابر یه خودرو هر‌روز الایندگی تولید میکنن چیزی نمیگن اومدن به موتور سیکلت ها گیر میدن؟؟؟؟
Twin H Power
بنظرم دنیای موتورسیکلت خیلی متفاوت تر از خودرو هست . درسته بخشی از خریداران موتورسیکلت بخاطر قیمت پایین تر نسبت به ماشین یا حتی راحتی در ترافیک میرن سراغش . اما بخش خیلی زیادی از موتور سوارا عاشق این وسیله هستن ‌.
و این یه عشق مکانیکی هست . لذت بردن از صدای اگزوز و گاز دادن !
والا موتور بازا سیستمشون اینجوریه حتی با تعمیر کردن و کار کردن روی موتور حال میکنن . حالا شما فکرشو بکن موتور برقی بشه !
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.document.getElementById( “ak_js_1” ).setAttribute( “value”, ( new Date() ).getTime() );
آیا حساب کاربری ندارید؟
source

سئو سایت

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط salamatsun