شاید یکی از جسوارنه‌ترین انتخاب‌ها برای رنگ مو، شرابی باشد. این رنگ به خاطر تغییرات زیادی که روی چهره می‌گذارد، شما را مرکز توجه اطرافیان قرار می‌دهد. بخاطر طیف رنگی مشابه با فصل پاییز، هارمونی زیبایی را از شما و طبیعت به نمایش می‌گذارد.

رنگ‌هایی با تناژ شرابی چهره شما را جوان، سرزنده و پویا  نگه‌ می‌دارد؛ و همچنین بخاطر طیف گسترده‌ای که دارد مناسب تمام سنین و رنگ پوست‌ها است. اگر شما هم وسوسه شده‌اید که موهای خود را شرابی کنید، تردید نکنید. با ما همراه باشید تا با ترکیب‌ رنگ موی شرابی آشنا شوید.

نکته: تمامی دستورالعمل‌ها، بر حسب تیوپ‌های رنگ مو با حجم 100 میل است.

این رنگ مو مناسب خانم‌هایی با رنگ پوست روشن و تناژ صورتی است.

موی شما باید رنگ طبیعی خود یا قهوه‌ای، بلوند، قرمز پایه 5 به بالا باشد.

رنگ شرابی تیره، یکی از پرطرفدارترین رنگ‌ها با تناژ شرابی است. (این حجم مناسب موهایی با اندازه متوسط است.)

مارال یکی از برندهای باکیفیت ایرانی در حوزه رنگ مو است. مشخصات رنگ موی مارال سری شرابی:

برای اطلاعات بیشتر و خرید این محصول، روی عکس کلیک کنید.

یکی دیگر از رنگ‌هایی که می‌توان بدون دکلره انجام داد، رنگ موی شرابی یاقوتی است. برای این رنگ مو، موهای شما باید رنگ موی طبیعی خود یا قهوه‌ای تیره با پایه 6 یا 7 باشد.

این نوع رنگ مو، مایل به بنفش تیره با کمی تناژ قرمز است. برای نتیجه‌گیری بهتراز این رنگ موی زیبا، ابتدا باید موی خود را به پایه 6 دکلره برسانید. پس از ترکیب رنگ، آن را بین 40-45 دقیقه روی موهای خود قرار دهید و سپس آبکشی نمایید.

این رنگ مو، بخشی از طیف شرابی‌های روشن است. شرابی ارغوانی اغلب مورد پسند خانم‌های جوان یا نوجوان است؛ رنگی بسیار شاد و خاص که تاثیر زیادی بر شادابی استایل شما می‌گذارد.

 ابتدا باید موهای خود را به پایه 7 یا 6 دکلره برسانید.

مشخصات اکسیدان 6% مارال:

برای اطلاعات بیشتر و خرید این محصول، روی عکس کلیک کنید.

این رنگ مو زیر مجموعه رنگ‌های فانتزی به‌شمار می‌رود. و به خاطر تناژ گرمی که این رنگ دارد، بسیار مناسب خانم‌هایی با پوست سبزه است.

ابتدا باید موی خود را به پایه 7 دکلره برسانید.

ترکیب رنگ مو را 15 دقیقه روی موهای خود قرار دهید. سپس از گذشت 15 دقیقه به صورت مداوم آن را چک کنید تا به رنگ دلخواه خود برسید.

رنگ موی شرابی ماهگونی یکی از معدود رنگ‌های شرابی است که می‌توان بدون دکلره آن را اجرا کرد. اما همان‌طور که میدانید با  دکلره نتیجه بهتری خواهید گرفت.

اگر می‌خواهید رنگ مو شرابی ماهاگونی را با دکلره انجام دهید، ابتدا موهای خود را به درجه 8 دکلره برسانید.

برای این رنگ مو، موی شما باید رنگ طبیعی خود یا قهوه‌ای با پایه 6 یا 7 باشد.

ترکیب رنگ مو را 40 دقیقه روی موی خود بگذارید و سپس آبکشی کنید.

این رنگ از شرابی، در طیف شرابی‌های بنفش است که می‌توان بدون دکلره آن را انجام داد. رنگی بسیار خاص و زیبا برای تمامی سنین.

رنگ شرابی مسی، جزء تناژ رنگی قرمز و نارنجی است و به همین دلیل جزء رنگ‌های گرم به شمار می‌رود. این رنگ مو برای خانم‌هایی با پوست گندمی بسیار مناسب است.

شما می‌توانید این رنگ مو را به صورت هایلایت هم اجرا کنید. هایلات مسی بر روی رنگ شرابی جلوه بسیار زیبا و خاصی خواهد داشت.

پس از گذشت ۳۵_۴۰ دقیقه موهای خود را بشویید.

رنگ شرابی عنابی یا شرابی خاکی، این رنگ ترکیبی از رنگ‌های قرمز و قهوه‌ای است و رنگی گرم از طیف رنگ بنفش محسوب می‌شود. به همین دلیل این رنگ پوست مناسب خانم‎‌‌هایی با رنگ پوست سبزه یا تیره‌تر است. توصیه ما برای خانم‌هایی با پوست روشن این است که، به جای رنگ کردن کامل مو از هایلایت‌های عنابی استفاده کنند.

برای شروع باید موهای خود را به پایه 6 دکلره برسانید.

این ترکیب رنگ مو باید برای 30 دقیقه روی سر شما قرار بگیرد، پس از گذشت 30 دقیقه  آن را مرتبط چک کنید. اگر به رنگ دلخواه خود نرسیدید، حداکثر تا 45 دقیقه می‌توانید رنگ را روی موی خود نگهدارید و سپس آبکشی کنید.

این رنگ مخلوطی از قرمز وقهوه‌ای است. دلیل کرم رنگ بودن فندوقی، غالب بودن رنگ قهوه‌ای رو آن است. این رنگ را می‌توانید بدون دکلره بر روی موهایی با پایه 5 تا 7 اجرا کنید.

این ترکیب حدود ۴۰ دقیقه باید روی موهای شما بماند. پس از گذشت ۴۰ دقیقه موهای خود را بشویید.

رنگ شرابی فانتزی، به یکی از محبوب‌ترین رنگ مو بین خانم‌ها است. این رنگ مو را شما میتوانید به صورت کامل یا هایلایت در بیاورید.

ابتدا باید موهای خود را به پایه 6 دکلره برسانید.

رنگ موی شرابی صورتی، رنگی بسیار زیبا و دخترانه است، اما اگر آن را به تنهایی استفاده کنید صورت شما را بی‌روح و خسته نشان می‌دهد. اضافه کردن رنگ شرابی به صورتی به شما رنگی بسیار زیبا و شاداب را هدیه می‌دهد.

ابتدا باید موهای خود را به پایه 8 دکلره برسانید.

با وجود رنگ‌های مختلف در رنگ‌ها و اقسام مختلف، هنوز هم کسانی هستند که ترجیح می‌دهند از مواد طبیعی برای رنگ موی خود استفاده کنند. استفاده کردن از مواد طبیعی به جای رنگ‌های شیمایی نه تنها اشتباه نیست بلکه باعث تقویت مو و پوست سر می‌شود.

ابتدا یک لبو متوسط را خورد کنید و در آب کم بجوشانید. اگر می‌خواهید رنگ مو شما شرابی تیره شود، کمی سرکه به آن اضافه کنید. پس از آنکه لبوها کاملا پخته شد، صبر کنید تا کاملا خنک شود. پس از اینکه لبوها سرد شد، لبوها را همراه کمی آب لبو داخل مخلوط کن بریزید تا خمیری یکدست به‌وجود بیاید.

خمیر را به مدت 30 دقیقه روی موهای خود قرار دهید و سپس آبکشی نمایید. توجه کنید اگر موهای شما تیره است این کار را چند مرتبه انجام دهید. پیشنهاد می‌شود زمان بیشتری رنگ را روی موی خود نگه‌دارید، تا موادمغذی جذب موهای شما شود.

ابتدا حنا را با آب گرم مخلوط کنید سپس درب ظرف را بپوشانید. ظرف 12 ساعت، اگر حنا خشک و سفت شد داخل آن یک قاشق غذا خوری آب گرم اضافه کنید و هم بزنید. پس از گذشت 12 ساعت، موهای خود را به دسته‌های کوچکی تقسیم کنید و از ریشه مو شروع به حنا زدن کنید. 6 ساعت حنا را روی موی خود نگهداری تا هم رنگ بگیرد و هم موادمغذی جذب موهای شما می‌شود.
رنگ حنا معمولا پس از گذشت 48 ساعت رنگ اصلی خود را نشان می‌دهد.

برای شرابی روشن، نسبت آب و آبلیمو باید برابر باشد؛ اما اگر شرابی تیره مدنظر شماست و یا موهایی خشک و فری دارید، نسبت آبلیمو به آب باید کمتر باشد.

چغدر را خرد و داخل مخلوط کن بریزید تا آب چغندر کاملا خارج شود. سپس آن را با حنا و ترکیب آب و آبلیمو مخلوط کنید تا خمیری نسبتا سفت بدست بیاید. سپس درب ظرف را گذاشته و 12 ساعت به آن وقت بدهید.پس از گذشت 12 ساعت آن را روی موی خود به مدت 3 ساعت قرار دهید و سپس آبکشی نمایید.

گاهی خانم‌ها از رنگ موی خود خسته می‌شوند و به فکر ریمو کردن آن می‌افتند. اگر شما هم نمی‌توانید صبر کنید تا رنگ موی شما به صورت طبیعی پاک شود، روش‌های زیادی برای ریمو آن وجود دارد.

پیشنهاد می‌کنیم برای ریمو رنگ موی از اکسیدان‌های ضعیف‌تر استفاده کنید تا آسیب کمتری به موی شما برسید. شما می‌توانید برای ریمو از اکسیدان
3 درصد و دکلره با پایه 6-7 استفاده کنید. این کار را در چند مرحله انجام دهید. موهای خود را بشوید؛ سپس دوباره مواد را درست کرده و روی موهای خود قرار دهید.(در مراحل بعد می‌توانید درصد اکسیدان را بالا ببرید)
توصیه می‌شود از حرارت استفاده نکنید، موهای شما بخاطر استفاده از دکلره ضعیف شده است و این کار باعث سوختگی موهای شما می‌شود.

این کار آسیب بسیار کمتری به موهای شما وارد می‌کند اما نیاز به صبر و حوصله بسیاری دارد. برای شروع شما می‌توانید از رنگ دودی 1.6 همراه با اکسیدان 9 درصد شروع کنید؛ سپس پس از گذشت یک ماه رنگ دودی 1.7، 1.8، 1.9 و اگر باز هم به رنگ دلخواه خود نرسیدین در ماه‌های بعدی از پایه‌های بالاتر و اکسیدان 12 درصد استفاده کنید. هرچه فواصل بین رنگ کردن شما کمتر باشد آسیب کمتری به موی شما وارد می‌شود.

رنگ شرابی با ظاهری فریبنده اما نگهداری سخت! استفاده مکرر و بی‌رویه از شامپو باعث می‌شود رنگ مو شما کم‌رنگ شود، پیشنهاد می‌کنم در روز فقط یکبار، آن هم خیلی کم از شامپو استفاده کنید. همچنین قرار گرفتن زیر نور مستقیم خورشید، باعث رنگ پریدگی موی شما می‌شود. رنگ مو شرابی نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد و پس از مدتی باید آن را تمدید کنید تا زیبایی اولیه خود را از دست ندهد. در ضمن تغییر رنگ شرابی هم خیلی اوقات کار راختی نیست. در این مقاله در مورد رنگ موی شرابی و انواع آن صحبت کردیم. ترکیبات هر کدام را توضیح دادیم تا کار را برای شما آسان‌تر کنیم.
از اینکه تا پایان این مقاله با موتن رو همراه بودید متشکریم. لطفا در قسمت دیدگاه پیشنهادات و سوالات  خود را با ما در میان بگذارید. ضمنا شما می‌توانید در فروشگاه اینترنتی موتن رو لوازم رنگ مو و اکسیدان‌ها را با بهترین قیمت و کیفیت خریداری بفرمایید.

رنگ مو شرابی، رنگی مابین قرمز تیره تا قهوه‌ای است. این رنگ موی طیف بسیار گسترده‌ای دارد، از قرمز تیره و بنفش گرفته تا شرابی آبی و شاه بلوطی.

اگر شما پوست روشنی دارید، رنگ شرابی تیره یا هایلایت های قرمز بسیار مناسب چهره شماست.
رنگ شرابی، بخاطر تناژ گرمی که دارد مناسب تمام خانم‌هایی با پوست سبزه یا شکلاتی است.

رنگ موی شرابی ماهاگونی، رنگ موی شرابی صورتی، رنگ شرابی تیره،رنگ شرابی یاقوتی، رنگ شرابی قرمز، رنگ شرابی فانتزی، و…..

رنگ شرابی، از آن دسته رنگ‌هایی است که مناسب تمام سنین با هر مدل مویی است. شما میتوانید با استفاده از سشوار موهای خود را حالت دهید تا رنگ موی شما جلوه زیباتری داشته باشد.

اگر می‌خواهید موهای خود را شرابی تیره یا طیف‌های تیره آن را انجام دهید باید موهای خود را به پایه 6 دکلره برسانید و سپس رنگ کنید.
برای رنگ‌های روشن و فانتزی شرابی شما باید موی خود را به پایه 8 دکلره برسانید.

موهای شما باید رنگ طبیعی خود یا پایه 6 _7 قهوه‌ای باشد تا رنگ شرابی روی موی شما به خوبی اجرا شود.

The post رنگ موی شرابی و ترکیب های آن appeared first on مجله اینترنتی مو تن رو.

source

توسط salamathyper