یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
پیشکسوت استقلال گفت: مشخصاً به جواد نکونام می گویم که اگر صفی برای مربیگری استقلال تشکیل شده باشد شما آخر صف هستی چون ظرفیت کار در این تیم را ندارید.
به گزارش مشرق، رضا رجبی بازیکن اسبق استقلال درباره اتفاقات اخیر و جدایی فرهاد مجیدی و احتمال حضور جواد نکونام همچنین گزینه های برتر و بهتر برای هدایت این تیم اظهاراتی را مطرح کرد.
در استقلال چه خبر است؟
من با توجه به اینکه خیلی از پشت پرده ها را می بینم و میدانم و شفاف حرف می زنم همیشه خانه نشین هستم اما سرم را بالا می گیرم چون دلم برای استقلال سوخته و هر حرفی زدم برای این تیم است. در این فصل هم با آمدن آجرلو موج تازه ای در باشگاه استقلال به راه افتاد. هم به لحاظ فنی و هم اقتصادی.
منظورتان از موج تازه چیست؟
ما در کلاس لایسنس مربیگری فوتبال یک معلم دانمارکی داشتیم که می گفت طبق آمار قابل استناد موفقیت یک تیم بین ۳۰ تا ۳۵ درصد به کادر فنی بستگی دارد و ۶۵ درصد دیگر را عواملی مانند حمایت هواداران، اسپانسر و مدیریت باشگاه تشکیل می‌دهند. انصافاً کادر فنی استقلال ۳۵% خودش را به خوبی انجام داد اما در بحث مدیریتی دیدیم به محض اینکه مرادمند از استقلال رفت مدیرعامل باشگاه سیلوا را به خدمت گرفت. همین که بازیکنان دو هفته مانده به پایان فصل بیش از ۸۰ درصد پولشان را گرفتند نشان می دهد مدیریت تا چه اندازه در آرامش باشگاه و رسیدن به موفقیت نقش داشته است.
با این تفاسیر چرا فرهاد مجیدی چنین شرایط خوبی را رها کرد و رفت؟
به خاطر اینکه باد دلارهای عربی بدجوری به مجیدی خورد و او را تکان داد. از دوماه پیش می دانستم که آجرلو با نکونام حرف زده و صحبت هایشان را هم انجام داده اند. جالب است که باشگاه استقلال کم‌کم به شعبه دوم باشگاه پاس تبدیل می شود، اما نکونام نه عقبه استقلالی دارد و نه با اخلاق تندی که دارد تحمل هواداران و انتقادهای آنها را خواهد داشت.
نکونام باید ته صف سرمربیگری استقلال بایستد!/ فرهاد در امارات بیشتر از ۶هفته مربیگری نخواهد کرد/ قلعه‌نویی دوای درد استقلال است
چطور؟
سرمربی استقلال باید تحمل فشار هواداران را داشته باشد. به ویژه از حالا به بعد که دیگر بازی ها با تماشاگر است. دیدیم که همین فرهاد مجیدی از وقتی هواداران به استادیوم برگشتند نتایج تیمش دچار تزلزل شد و چند مساوی داد. حالا تصور کنید نکونام که اینقدر لب خط عصبی میشود آیا تحمل چنین شرایطی را خواهد داشت. او با سرمربیگری کردن در استقلال هم به خودش خیانت می کند هم به این تیم چون نمی تواند کار کند.
از بحث جدایی مجیدی دور نشویم. خیلی ها معتقدند فرهاد مجیدی باید یک فصل دیگر در استقلال می ماند؟
متاسفانه هواداران استقلال از این فیلم سینمایی ها کم ندیدند. ولی متاسفانه برایشان درس عبرت نشده است. هر زمان باشگاه استقلال به مجیدی نیاز داشت فرهاد باشگاه را رها کرد و رفت و هرگاه فرهاد به استقلال نیاز داشت باشگاه با آغوش باز فرهاد را پذیرفت. دم شما گرم که برای آن ۳۵ درصد سهم مربیگری ات زحمت کشیدی ولی انصاف نبود ۲۴ ساعت بعد عکس ات را کنار پرچم تیم اماراتی در چشم هوادار فرو می کردی. انصاف این بود که لااقل یک مصاحبه مطبوعاتی تشکیل می دادی و دلیل رفتنت را می گفتی و بعد می رفتی. ما که می دانیم همه زندگی فرهاد مجیدی در امارات است و فقط آمد تا استقلال را پلی ‌کند که به اهدافش برسد. این مسائل است که هوادار استقلال را اذیت میکند. اگر واقعاً دلش به حال آن هوادار معلولی که سر تمرین حضور پیدا می‌کرد می‌سوخت، یک سال دیگر در این تیم می ماند.
نکونام باید ته صف سرمربیگری استقلال بایستد!/ فرهاد در امارات بیشتر از ۶هفته مربیگری نخواهد کرد/ قلعه‌نویی دوای درد استقلال است
به نظر شما مجیدی در تیم جدیدش موفق می شود؟
مطمئن باشید و بعد از ۵ یا ۶ بازی از آنجا بیرون می آید و دوباره توقع می کند که برای هدایت استقلال به تهران برگردد. اما این مردم دیگر مثل سابق با او رفتار نخواهند کرد.
با این شرایط شما فکر می‌کنید چه مربی در این وضعیت به درد استقلال میخورد؟
فقط امیر قلعه نویی! تنها گزینه داخلی مطلوب برای استقلال امیر قلعه نویی است. کسی که توانست تیم گل گهر سیرجان را بعد از کسر امتیاز دوباره سرپا نگه دارد امیر قلعه نویی بود. فوتبال ما، فوتبال فنی نیست. فوتبالی است که مربی اش باید مدیریت بلد باشد. در این شرایط نکونام که تا امروز در یک تیم کم طرفدار فعالیت می کرده قطعاً می‌تواند مدیریت استقلال با هوادار میلیونی را در دست بگیرد. اگر صفی برای هدایت استقلال تشکیل شده باشد قطعاً نکونام با این ویژگی های رفتاری که دارد آخر صف خواهد بود. واکنش های عصبی و رفتارهای تندش به درد استقلال با این همه هوادار نمی خورد. باز هم تکرار می کنم که به نظر من در این شرایط امیر قلعه نویی بهترین گزینه برای مربیگری استقلال است.
کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبري-تحليلي مشرق نيوز مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
source
[bartag]

تولید محتوا
شینگل
گوگل ادوردز
سئو سایت
موکت
جهان خبری
اتو خبری
فرهنگی خبری
سرگرمی خبری
اقتصادی خبری
علمی خبری
سلامتی خبری
تکنولوژی خبری
یک سایت دیگر با وردپرس فارسی
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source

توسط salamatsun

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.