بهترین روانشناس کودک در تهران کیست ؟ به طور کلی کودکان و نوجوانان به دلیل حساسیت های خاص خود در هر سنی ، ممکن است خواسته ها و نیاز های متفاوتی را برای خود داشته باشند و در کنار آن ها پدر و مادر ها نیز باید انتظارات و خواسته هایی از جانب خود داشته باشند ، بنابراین مشاوره کودکان و نوجوانان می توانند این نیازها و خواسته ها را هماهنگ کنند ، بسیاری از بهترین روانشناس کودک در تهران که سال ها در این زمینه فعالیت می کنند معتقد هستند که مشاوره کودکان یک فعالیت بسیار پیچیده و حرفه ای می باشد . در حالی که شخصیت و ویژگی های فردی مشاور، سوابق حرفه ای او تأثیر بسزایی در رابطه مشاور با کودک و در نتیجه جلسات مشاوره دارد.

به طور کلی خدمات مختلفی را به لیست روانشناس کودک اضافه نمود که یکی از مهم ترین کار هایی که یک روانشناس انجام می دهد شامل موارد زیر می شود :

روانشناس کودک همه چیز را در مورد مشکلات رفتاری کودک می داند و می تواند به والدین کمک کند تا آنها را مدیریت کنند. این مسائل شامل عوامل مختلفی است که می تواند در رشد کودک اختلال ایجاد کند.  برخی از این مشکلات رفتاری عبارتند از:

البته موارد مختلفی را می توان به این لیست اضافه کرد و رفتار بد در کودکان را در نظر گرفت.

روانشناسی کودک مراحل رشد و ویژگی های رشد، رفتار کودکان را در هر سنی مشخص می کند. این علم روش صحیح تربیت و درمان کودک را در داخل و خارج از خانه آموزش می دهد. مولفه هایی مانند فرزند پروری، اعتماد به نفس، خلاقیت و به طور کلی تمامی سوالات آموزشی متناسب با کودک.

مواجهه با حقیقتی اجتناب ناپذیر! : ما معتقدیم هیچ کودکی بدون مشکل وجود ندارد و این خانواده است که باید مشکلاتی را که به آنها مربوط می شود به نحو مطلوب حل کند. روانشناسی کودک به والدین این توانایی را می دهد که به جای واکنش در موقعیت های مختلف، کمتر احساسی رفتار کنند و آگاهانه تر عمل کنند. والدین خوب چیزهایی مانند انضباط، عشق و محبت را با هم ترکیب می کنند و از روانشناسی کودک برای شناسایی و به کارگیری بهترین راهبردها برای تربیت فرزندانشان استفاده می کنند.

مکیدن انگشت: اکثر کودکان در مقطعی از زندگی خود از عادات عصبی برای رهایی از استرس و کاهش اضطراب و احساس درماندگی استفاده می کنند. روانشناس کودک با کاهش اضطراب و استرس یا یادگیری روش های بهتر برای مدیریت این احساسات، اتکای کودکان به این رفتارها را کاهش می دهد. گاهی اوقات این رفتارها می تواند به شکل عادات مداوم باشد که حتی زمانی که کودک نه خسته و نه مضطرب است، رخ می دهد. مکیدن انگشت یکی از اساسی ترین کارهایی است که کودک می تواند انجام دهد. اگر می خواهید عادت مکیدن انگشتان فرزندتان را تغییر دهید، یادگیری راه حل های خاص ضروری است.

لجبازی کودکان : به گفته مشاور کودک، یکی از رایج ترین مشکلاتی که والدین در رشد کودکان دارند، لجبازی است. از آنجایی که کودک به دلیل عدم رشد جسمی، ذهنی و زبانی به عنوان یک موجود متولد می شود. که کاملاً به والدین خود وابسته است، اما با رشد تدریجی کودک، توانایی های او افزایش می یابد و با افزایش توانایی ها به تدریج احساس استقلال در کودک ایجاد می شود و کودک هر چه بیشتر می شود خودمختار می شود. این امر باعث افزایش استقلال و خودمختاری آنها می شود و طبیعی است که این افزایش توانایی میل کودک به انجام مستقل بسیاری از کارها مانند غذا خوردن، لباس پوشیدن و موارد دیگر را در او افزایش دهد. گاهی خواسته ها و انتظارات کودک با خواسته ها و توقعات والدین در تضاد است و تضاد ایجاد می کند و این استقلال فرزندان باعث می شود که فرزندان نصف خواسته و دستور والدین خود را اطاعت نکنند.

تمرکز دکتر شقایق درویشی در این مجموعه ارائه خدمات  مشاوره تیمی و روانشناسی است. برای اینکه بتوان حوزه های مختلف عوامل زمینه ای، نشان دهنده و پایدار مشکلات روانی و روانی را به صورت علمی و مبتنی بر شواهد تشخیص و درمان کرد تا مراجعین بتوانند بهترین اثر درمانی را از کار تیمی به دست آورند.

سوابق شقایق درویشی : 

خدمات :

آدرس : میدان ونک ، خیابان ملاصدرا ، بعد از بیمارستان بقیه اله ، پلاک 209 ، طبقه 5 ، واحد 18

تلفن تماس : ۰۲۱-۸۸۲۱۷۰۸۸

دکتر مریم حجازی یکی از بهترین پزشکان در زمینه وسواس و همچنین متخصص مغز و اعصاب و روانپزشک است. او دارای هیئت مدیره متخصصان مغز و اعصاب و عضو انجمن روانپزشکی ایران است و دارای مدرک بین المللی روان درمانی شناختی رفتاری از آکادمی جهانی آکسفورد انگلستان و عضو انجمن جهانی روانپزشکی آکسفورد انگلستان است.

آدرس: تهران شریعتی ،بالاتر از میرداماد ،کوچه کاظمیان ، پلاک 2، طبقه اول ، واحد 4

تلفن:09367835600

نازنین حبیبی، روانشناس، روان درمانگر و متخصص نوجوانان و جوانان، نزدیک به 15 هزار جلسه مشاوره در این گروه سنی داشته است. هدف اصلی این پزشک ارائه خدمات با کیفیت و مفید به شما عزیزان جهت داشتن زندگی بهتر و ارتقاء سلامت روان جامعه می باشد. برای دستیابی به این هدف، خدمات لازم در زمینه حل مشکلات روحی و روانی (به ویژه در مواقع بحران و مشکلات) به دوستان ارائه شود. آرامش بیشتری در زندگی روزمره داشته باشیم و با هم آسیب های ناشی از این مشکلات را به حداقل برسانیم. برای دشس به این هدف سعی شده است در این مرکز متخصصین توانمند در زمینه درمان کودک، نوجوان و جوانان، بزرگسالان، فردی و خانواده درمانی (مشکلات زوج درمانی، خانواده) را گرد هم بیاورم.

آدرس  :‌ تهران خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهائی شمالی ،برج صبا، واحد 44

خدمات:

آدرس : جردن .بلوار نلسون ماندلا‌.بالاتر از اسفندیاری . خیابان تور .پلاک ۲۰

تلفن:09108862425

دکتر سیریوس جهانگیری از بنیانگذاران مجتمع درمانی جهان حکمت است. هر روز هفته در این مجموعه حضور دارد ، و یکی از دلایل اصلی مراجعه بیماران به آنها، تخصص و مهارت زیاد آنها در تشخیص و درمان انواع بیماری های عصبی از طریق پزشکی و روان درمانی است. دکتر جهانگیری با بررسی دقیق علائم و نشانه های مراجعین می تواند با توجه به سوابق کاری خود به عنوان روانپزشک و روان درمانگر مشخص کند که فرد باید در چه مسیری درمان خود را دنبال کند و توصیه های لازم را به بیمار بدهد.

خدمات:

آدرس:سعادت آباد . خیابان کوهستان، خیابان احسان، ارغوان ۲ شرقی. پلاک ۱۱

تلفن:02126762683

دکتر فرامرز ذاکری متخصص مغز و اعصاب (روانپزشک) عضو انجمن پزشکی ایران و عضو انجمن روانپزشکان ایران که از دانشگاه های ایران فارغ التحصیل شده اند و سابقه طولانی در درمان اختلالات روانپزشکی و روانشناسی دارند. خدمات تخصصی آن شامل ویزیت، مشاوره و روانکاوی و درمان اختلالات روانپزشکی بدون مواد مخدر با دستگاه تحریک مغناطیسی RTS، درمان اختلالات روانپزشکی کودکان و نوجوانان (بیش فعالی و عدم تمرکز، اضطراب…) با نوروفیدبک می باشد.

فعالیت :

آدرس : تهران ، خیابان شریعتی ، پایین تر از ایستگاه مترو شریعتی ، کوچه فلسفی ، ساختمان پزشکان پرشین ، طبقه 1 ، واحد 1

تلفن تماس: 02122260067

دکتر لیلا دشتکی متخصص مغز و اعصاب و روانپزشک است. دارند (مشاوره تخصصی). دکتر لیلا دشتکی عضو انجمن روانپزشکی ایران، عضو انجمن کانادایی زوج درمانی عاطفی (ICEEFT) و دارای گواهینامه بین المللی زوج درمانی عاطفی از ICEEFT (ICEEFT) کانادا می باشد.

خدمات:

آدرس: خیابان شریعتی ،پایین تر از ایستگاه مترو شریعتی، کوچه فلسفی ساختمان ،پزشکان پرشین طبقه اول، واحد یک

شماره تماس: 02122260067

مرکز روانشناسی و روانپزشکی دکتر کربلایی یکی از بهترین کلینیک های روانشناسی در تهران می باشد. در این مرکز روانشناسان مجرب هر کدام به صورت تخصصی در حوزه تخصصی خود زیر نظر دکتر کربلایی فعالیت می کنند. دغدغه تمامی افرادی که در این مرکز فعالیت می کنند کمک به مددجویان است و مددجویان تا پایان درمان دلسوزانه از حمایت متخصصان این مرکز بهره مند می شوند. مشاوره و روان درمانی به صورت حضوری و آنلاین امکان پذیر است. درمان بدون دارو و بدون عارضه در کمترین زمان ممکن با پیشرفته ترین دستگاه های این مرکز انجام می شود و از این نظر یکی از مجهزترین مراکز ایران می باشد.

سوابق تحصیلی دکتر علی کربلایی

خدمات :

دکتر شیرزاد خیراندیش متخصص مغز و اعصاب (روانپزشک) عضو انجمن پزشکی ایران و عضو انجمن روانپزشکان ایران فارغ التحصیل از دانشگاه های ایران با نمرات خوب همچنین وی وی در حال حاضر یکی از اعضای فعال هیئت مدیره بزرگترین و مجهزترین بیمارستان خصوصی روانپزشکی ایران است. همچنین ایشان سابقه طولانی در درمان اختلالات روانپزشکی و روانی دارند و خدمات تخصصی ایشان، ویزیت، مشاوره و روانکاوی و درمان اختلالات روانپزشکی غیردارویی با دستگاه تحریک مغناطیسی مغز rTMS درمان اختلالات روانپزشکی با دستگاه tDCS درمان اختلالات روانپزشکی کودکان و نوجوانان (بیش فعالی و عدم تمرکز، اضطراب 2) ) با دستگاه نوروفیدبک و tDCS.

خدمات: 

  آدرس مطب:  تهران ،بلوار دهکده المپیک ،چهار راه زیبا دشت،روبروی مسجد امام رضا،پلاک 16 طبقات اول و دوم

   تلفن تماس:   44744659

دکتر اکبر فردی یکی از بهترین روانشناس کودک در تهران ، متخصصین مغز و اعصاب و روانپزشکان در زمینه خودهیپنوتیزم و همچنین از اعضای انجمن روانپزشکی ایران است.

خدمات:

آدرس: تهران خیابان شریعتی ، بالاتر از میرداماد ، کوچه فلسفی ،ساختمان پزشکان پرشین ، طبقه اول ، واحد 1

تلفن:02122260067

مراحل رشد کودک : الگوی رشد کودک به شدت تحت تأثیر ژن ها و میراث آنها است. اگر همسالان فرزند دلبندتان صحبت می کنند، راه می روند و مهارت های رشدی خود را توسعه می دهند، اما فرزند شما هنوز این مهارت ها را به دست نیاورده است.توجه داشته باشید که این ممکن است به دلیل ژنی باشد که از شما به ارث برده است، اما در غیر این صورت با یک روانشناس کودک مشورت کنید. منشأ آن خلق و خوی بیولوژیکی انسان است. به خلق و خوی کودک خود توجه کنید. مثلاً ممکن است نافرمانی شما را به ارث برده باشد، از روش های مناسب برای مقابله با آن استفاده کنید. اگر با وجود همراهی شما باز هم از انجام تکالیف و توصیه های شما امتناع کرد، از یک روانشناس کودک کمک بگیرید.

ترس را در کودک ببینید: ترس از موقعیت ها و غریبه ها در 6-7 ماهگی ظاهر می شود. حدود 2 سالگی شروع ترس از تاریکی و تنهایی است و می تواند تا 5 سالگی ادامه یابد.مسئله مرگ و ترس از دست دادن والدین و عزیزان در 5-7 سالگی مطرح می شود. ترس در این مواقع طبیعی است، اما اگر شدید است و باعث کابوس‌های شبانه و اختلال در عملکرد کودکتان می‌شود یا برای مدت طولانی ادامه دارد، بهتر است به روان‌شناس کودک مراجعه کنید.

داشتن اضطراب بیش از حد : وقتی کودک به سن 6 ماهگی می رسد، نگران جدا شدن از والدین یا قیم خواهد بود. کودک در مواجهه با اضطراب جدایی گریه می کند، غرغر می کند، عصبانی می شود یا از دست شما عصبانی می شود. کاری کنید که در این مواقع احساس امنیت کند. علائم اضطراب جدایی اغلب در سن سه سالگی ناپدید می شوند. ترس و استرس امتحان در بین دانش آموزان رایج است، اما اگر این اضطراب باعث تنگی نفس، بی احتیاطی، تپش قلب و اختلال در عملکرد کودک شما شده است، به روانشناس نیاز دارید.

افسردگی دوران کودکی، انزوا و احساس گناه : احساس گناه و عذاب وجدان یکی از دردناک ترین احساسات کودکان و نوجوانانی است که والدینشان از هم جدا شده اند، به شدت بیمار هستند یا فوت کرده اند. اگر پس از گذشت یک ماه از این اتفاقات، علائم افسردگی، اضطراب و گوشه گیری در فرد مورد علاقه شما مشاهده شد، باید برای روان درمانی با یک روانشناس خوب مشورت کنید. از علائم افسردگی در کودکان می توان به قطع ارتباط، بازی نکردن با همسالان، گفتار نامفهوم و اختلال در خواب و عادات غذایی اشاره کرد.

کلام آخر

نوشته بهترین روانشناس کودک در تهران + لیست 10 تایی اولین بار در پزشکا : بهترین مجله پزشکی و زیبایی. پدیدار شد.

source

توسط salamatsun

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.