امروزه، بسیاری از افراد تلاش می کنند تا سئو سایت خود را بالا بیاورند تا بتوانند از طریق آن ترافیک ورودی سایت خود را افزایش دهند. اما بهینه سازی سئو سایت به همین راحتی نیست و دردسر های زیادی دارد. برای این که بتوانید سئو سایت خود را بهبود دهید و بالا بیاورید، باید تمامی مشکلات سایت خود را پیدا کنید و برای رفع آن ها اقدام کنید. یکی از ابزار هایی که می تواند به شما در پیدا کردن مشکلات و حل کردن آن ها به شما کمک کند، اسکریمینگ فراگ است. ما در این مقاله درمورد آن توضیح داده ایم.

اسکریمینگ فراگ چیست؟

این ابزار یک برنامه کوچک دسکتاپ است که می توانید آن را به راحتی روی رایانه شخصی، مک یا لینوکس خود نصب کنید. این برنامه می تواند لینک ها، تصاویر، CSS و بقیه اجزای سایت شما را بررسی کند و به شما بگوید که یک موتور جست و جو هنگام بررسی سایت شما چه چیز هایی را می تواند ببیند.

همچنین اسکریمینگ فراگ، این ابزار کاربردی به شما این امکان را می دهد که هر سایتی را به سرعت از لحاظ سئو آن بررسی کنید و تجزیه تحلیل کنید. با این ابزار می توانید در وقت خود صرفه جویی کنید و کار های خود را با سرعت بیشتری انجام دهید. زیرا انجام این کار ها به صورت سنتی و دستی کاری سخت و زمان بر است.

نصب و دانلود برنامه

اسکریمینگ فراگ

برای نصب و دانلود این ابزار کاربردی می توانید از سایت رسمی screaming frog، ابزار را دریافت کنید. این ابزار برای ویندوز، مک، و اوبونتو در دسترس است و به طور کاملا رایگان در اختیار افراد قرار گرفته است. البته نسخه رایگان اسکریمینگ فراگ یک سری محدودیت ها مانند محدود بودن به بررسی فقط ۵۰۰ URL را دارد. البته همین تعداد نیز برای سایت های معمولی کافی و مناسب خواهد بود. اما در صورتی که یک سایت بزرگ را اداره می کنید، مجبور خواهید بود برای بررسی دقیق سایت اشتراک این برنامه را تهیه کنید. همچنین نسخه پرمیوم آن ویژگی های بیشتری نیز دارد.

بررسی سایت با اسکریمینگ فراگ

برای این که بتوانید با این ابزار یک سایت را بررسی و در اصطلاح در آن بخزید، باید از دامنه سایت مورد نظر استفاده کنید. اول از همه باید یک URL را به اسپایدر برنامه بدهیم. سپس بعد از قرار دادن دامنه در آن باید گزینه Start را بزنیم.

بسته به سایتی که مد نظر دارید، کار بررسی توسط اسکریمینگ فراگ حداقل چند دقیقه طول خواهد کشید. در این مدت شما می توانید با استفاده نوار پیشرفت برنامه مشاهده کنید که چقدر کار انجام شده است. بعد از این که کار تمام شد می توانید نتیجه را مشاهده و تجزیه و تحلیل خود را آغاز کنید.

بررسی کد های پاسخ با اسکریمینگ فراگ

بررسی کد های پاسخ با اسکریمینگ فراگ

معمولا مهم ترین کد های HTTP که توسط این ابزار نیز به کاربر نمایش داده می شوند، شامل کد های زیر هستند.

با استفاده از اسکریمینگ فراگ به راحتی می توانید تمامی URL های سایت را بررسی کنید و تمامی کد ها و پاسخ هایی که هر URL می دهد را بررسی کنید. برای مثال می توانید ببینید که چه سایت هایی ارور ۵۰۰ داده اند تا برای رفع آن ها اقدام کنید.

بررسی آدرس های اینترنتی

همان طور که می دانید یکی دیگر از عوامل مهم در سئو سایت آدرس اینترنتی سایت است. با بررسی طول هر آدرس توسط برنامه اسکریمینگ فراگ می توانید سایت را بررسی کنید. برای مثال با این برنامه می توانید به راحتی تشخیص دهید که آیا آدرس سایت اینترنتی شما مناسب است یا خیر. خوب است بدانید که یک آدرس خوب، کوتاه است و در آن نهایتا ۴ یا پنج کلمه استفاده شده است.

بررسی عنوان صفحه

بررسی عنوان صفحه

با استفاده از این ابزار می توانید عنوان صفحات خود را بررسی کنید. بهترین عنوان برای یک صفحه عنوانی است که از مهم ترین کلمه کلیدی در آن استفاده شود و در ابتدای متن وجود داشته باشد.

همچنین دقت داشته باشید که یک برنامه حداکثر ۶۰ کاراکتر دارد. با اسکریمینگ فراگ می توانید به راحتی عنوان ها را بررسی کنید و ببینید که آیا برای صفحه خود عنوان مناسبی انتخاب کرده اید یا خیر. اهمیت تعداد کاراکتر عنوان به این خاطر است که گوگل عناوینی که بیشتر از ۵۱۲ پیکسل جای می گیرند را کوتاه می کند. همچنین دقت داشته باشید برخی از علائم مانند اعداد چون جای بیشتری را اشغال می کنند ممکن است که گوگل عناوین کمتر از ۶۰ کاراکتر را نیز کوتاه کند.

 

جمع بندی

امروزه، سئو یکی از اصلی ترین و مهم ترین عواملی است که باعث جذب ترافیک به یک سایت می شود. به همین خاطر مهم است که سایت شما سئو خوبی داشته باشد. یکی از ابزار های سئو که می تواند در داشتن سئویی بهتر به سایت شما کمک کند، ابزار اسکریمینگ فراگ است.  این برنامه با پیدا کردن اشکالات سئوی سایت شما کمک می کند تا سئوی بهتری داشته باشید.

نوشته اسکریمینگ فراگ اولین بار در بیزون. پدیدار شد.

source

توسط salamathyper