در دنیای امروزی شرکت ها رقابت بسیار سختی با هم دیگر بر سر تصاحب بازار دارند. شرکتی که بتواند به بازار تسلط پیدا کند، با موفقیت های مالی رو به رو خواهد شد و می تواند شرکت را به سود دهی برساند. برای این که بتوان به سود دهی رسید و شرکت را به موفقیت رساند، نیاز است تا به شرکت یک نظم مالی داده شود و یک هدف مشخص برای آن تعیین شود. در کنار این ها به یک هوش مالی و بررسی دقیق دوره های مختلف نیاز است تا بتوان به خوبی اوضاع را تحت نظر داشت.

اما شاید بپرسید که این عوامل چه ربطی به هوش مالی دارند. در واقع برای این که بتواند هوش مالی را درک کنید، خوب است بدانید که هوش مالی ترکیبی از هنر و علم است. هوش مالی به توانمند سازی کارکنان شما کمک بسیار زیادی می کند. این ویژگی هم به کارکنان و هم خود شما کمک می کند تا در موقعیت های مختلف و حساس بتوانید تصمیم درست را بگیرید. امروزه هر مدیر شرکت و صاحب کسب و کاری باید یک شناخت حداقلی از این مبحث داشته باشد تا بتواند شرکت و کسب و کار خود را به نحو عالی مدیریت کند.

یکی دیگر از مواردی که کار آفرینان باید به آن توجه بسیاری داشته باشند تا گرفتار آن نشوند، تله بدهی است. قطعا خرید وسایل و هر چیز مورد نیاز دیگر شرکت به صورت وام و یا قرض، آسان است. به همین خاطر است که خیلی از افراد از این روش استفاده می کنند. اما باید دقت داشته باشید که در این راه به هیچ عنوان نباید پولی را هدر بدهید و همه چیز را به دقت مدیریت کنید. برای این که در دام تله بدهی نیفتید و بهتر بتوانید شرکت خود را کنترل کنید، مهم است که تا حد امکان از بستن قرارداد های بلند مدت خودداری کنید. به جای قرار داد های بلند مدت می توانید از قرارداد های ماه به ماه استفاده کنید و یا این که اصلا فقط قرارداد هایی که به آن نیاز دارید را عملی کنید. همچنین در هنگام بستن این قرارداد ها باید توجه داشته باشید پول و پشتوانه کافی برای تامین هزینه ها در طول زمان را دارید.

در این مقاله در مورد هوش مالی توضیح دادیم. در ابتدا در مورد این که هوش مالی چیست صبحت کردیم. سپس به نکات مهم هوش مالی برای افراد کارآفرین اشاره کردیم و در مورد آن توضیح دادیم.

نوشته هوش مالی چیست؟ اولین بار در بیزون. پدیدار شد.

source

توسط salamatsun

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.