این روز ها به دلیل وجود روش های متفاوت صافی و احیا مو انتخاب برای ما سخت شده،که تفاوت بین کراتین و ریباندینگ چیست؟و چه مزایا و معایبی دارند که در این مقاله به این موضوع به طور کامل میپردازیم.

کراتین کردن مو

کراتین یک نوع پروتئین است که به طور طبیعی در مو افراد وجود دارد،این پروتئین وجودش در مو باعث درخشندگی و صافی موها می شود،افرادی با موهای فر یا وز این کراتین در موهایشان به میزان کافی وجود ندارد.

کراتینه مو در واقع جایگزین مقدار مورد نیاز مو به کراتین را انجام می دهد که نتیجه آن صافی و درخشندگی موها را تا مدتی دارد،که در این روش از محلولی استفاده می‌شود که کراتین با موها ترکیب شده و کتیکول مو را به دلیل عدم وجود کراتین در موهای آسیب دیده  ترمیم می‌کند و در نتیجه ترمیم کوتیکول مو، به وجود آمدن موهایی صاف و براق است.

شیوه انجام کراتین مو؟

آرایشگران از محصول صاف کننده کراتین استفاده می‌کنند و روی موهای شما قرار می‌دهند ،بعد از قرار دادن کراتین روی موها، آرایشگر از یک اتوی مو خاص با دمای تعیین شده استفاده می‌کند تا از گرمای آن به عنوان تثبیت کننده کراتین بهره ببرد. این عمل بسته حجم و بلندی موهاممکن است بین ۱ساعت نیم تا دو ساعت طول بکشد.

محلول کراتین ممکن است از منابع  طبیعی، حیوانی یا مصنوعی به دست آمده باشد، استفاده از کراتینه‌های طبیعی یا حیوانی نتیجه بسیار بهتر و عوارض کمتری دارد.

ماندگاری کراتینه مو چقدر است؟

ماندگاری کراتینه بر روی مو بستگی به میزان شست و شوی مو و مراقبت از موها دارد که از شامپو بدون سولفات و ماسک های مخصوص کراتینه مو استفاده شود تا مدت زمان بیشتری بر روی مو بماند،به طور متوسط ماندگاری کراتینه مو بین ۲تا ۳ ماه است.

مزایا کراتینه مو:

معایب کراتینه مو:

ریباندینگ کردن مو فر

ریباندینگ یا صافی مو ژاپنی موها را به ۸۰% صافی میرساند که ماده اصلی آن آمونیوم تیوگلیکولات است که در سه مرحله طی چند ساعت انجام می شود و یک صافی کاملا لخت به ما می دهد و موهای ما در صورت یک سری نکات و مراقبت ها کاملا صاف می ماند و فقط ریشه های مو که رشد می کنند ساختار قبلی را دارند.

چگونه از موهای ریباندینگ شده مراقبت کنیم؟

مزایا ریباندینگ مو:

معایب ریباندینگ مو:

کراتینه:

۱٫قیمت مناسب تر

۲٫زمان انجام کمتر (۲-۳ ساعت)

۳٫احیا بیشتر مو آسیب دیده

۴٫قابل اجرا روی مو دکلره شده

۵٫ماندگاری ۳-۶ ماه

۶٫وجود مراکز تخصصی زیاد

ریباندینگ:

۱٫قیمت بالا

۲٫زمان اجرا بالا(حدود ۷ ساعت)

۳٫آسیب شیمیایی کمتر

۴٫غیر قابل اجرا روی مو دکلره شده

۵٫دائمی بودن صافی مو

۶٫اصالت مواد اولیه(کمتر تقلبی)

نوشته کراتین یا ریباندینگ؟ اولین بار در فروشگاه آرایشی و بهداشتی پایون. پدیدار شد.

source

توسط salamathyper