برای آن که بهتر متوجه شوید که رندر سمت مشتری چیست، به سفارش مبلمان از شرکت IKEA فکر کنید. شرکت IKEA مبلمان را به خانه شما که قبلا مونتاژ شده است ارسال نمی کند. در عوض، قطعاتی را برای شما می فرستند که خود مشتری وظیفه مونتاژ کردن و سرهم کردن آن ها را دارد.

در بخش قبل به توضیح و تعریف رندر سمت مشتری پرداختیم. در این قسمت سعی داریم به توضیح تاثیر رندر سمت مشتری در سئو و مزایای آن نیز بپردازیم.

همان طور که بیان کردیم، تمامی بار و مسئولیت مونتاژ و رندر محتوا در حالت رندر سمت مشتری بر عهده مشتری است. به همین دلیل رندر سمت مشتری کار رندر کردن و مونتاژ را از روی دوش صاحب وب سایت بر می دارد. به همین منظور رندر سمت مشتری گزینه ارزان تری برای صاحب وب سایت است زیرا بار روی سرورهای خود را کاهش می دهد. در واقع به دلیل تاثیر رندر سمت مشتری در سئو، رندر سمت مشتری یک حالت پیش فرض برای وب سایت های جاوا اسکریپت محسوب می شود.

رندر سمت مشتری یا Client-side rendering دو جنبه منفی دارد. اولین جنبه منفی رندر سمت مشتری این است که اگر وب سایت شما از رندر سمت مشتری استفاده کند، ممکن است که تجربه ضعیفی برای کاربران رقم بخورد. در واقع زمانی که شما در وب سایت خود از رندر سمت مشتری استفاده می کنید، جاوا اسکریپت چند ثانیه به زمان بارگذاری صفحه شما اضافه می کند و نتیجه این مسئله ممکن است به نا امیدی کاربر و ترک وب سایت شما منجر شود.

در ابتدای مقاله به توضیح رندر سمت مشتری و معایب و مزیت های آن پرداختیم. حال در این بخش از مقاله قصد داریم به بررسی نوع دیگری از رندر که رندر سمت سرور ssr است بپردازیم و شما را با تاثیر رندر سمت سرور ssr در سئو آشنا کنیم.

رندر سمت سرور ssr به این معنی است که جاوا اسکریپت یک وب سایت بر روی سرور وب سایت ارائه می شود و دیگر مسئولیت رندر جاوا اسکریپت یک وب سایت بر عهده مرورگر خود کاربر نیست. اگر بخواهیم دوباره مثل توضیحی که برای رندر سمت مشتری دادیم، مثالی از فروش مبلمان برای شما بیاوریم، باید بگوییم که رندر سمت سرور ssr به این صورت است که شما مبلمانی را سفارش داده اید و مبل ها به صورت کامل مونتاژ شده در منزل شما به دستتان می رسند.

نوشته تاثیر رندر سمت سرور ssr در سئو اولین بار در بیزون. پدیدار شد.

source

توسط salamatsun

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.